Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

HİPPO ULUSLARARASI DİL SINAVLARI
 
Her yıl belirli tarihlerde düzenlenen Hippo Uluslararası Dil Olimpiyatları, 40’tan fazla ülkede, binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Gate House Awards ve Mizzou International tarafından desteklenen yarışmaya 6 yaşından itibaren katılmak mümkündür. Yarışmanın final aşaması İtalya’da gerçekleşmektedir.
 
Sınav Eğitim Kurumları öğrencileri, okul bünyesinde verilen özel eğitim sayesinde uluslararası yarışmalarda  başarı sertifikaları almaktadır. Öğrencilerimiz, uluslararası yarışmalara katılarak yaptıkları çalışmalar dışında, İnteraktif İngilizce Günleriyle de sene boyunca her ay farklı bir ürüne imza atarlar. Sınav Koleji öğrencilerinin İngilizce Dil Yeterlilikleri, okulun kendi bünyesinde bulunan Yabancı Dil Eğitim Koordinatörlüğü tarafından objektif olarak değerlendirilmektedir. 
 
 
 
 
HİPPO Nedir?
 
Hippo Uluslararası Dil Sınavı, GateHouse Awards ve Mizzou International desteği gerçekleşen uluslararası İngilizce Dil Sınavıdır. HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı her yıl 50’den fazla ülkede ve 70 binden fazla katılımcı ile gerçekleşir. HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı farklı dünya vatandaşlarının ve farklı kültürlerin bir araya gelerek karşılıklı konuşma ve iletişim kurmasını hedefler.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı Türkiye'de Ne Zaman Uygulanmaya Başlandı?
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı farklı ülkelerden dil okulları, üniversiteler ve ingilizce öğretmenleri ile birlikte İngilizce sınavlarını uygulamaktadır. Türkiye’de ise ilk kez 2017 yılında İngilizce öğretmenleri ve Hippo'yu destekleyen kuruluşların işbirliği ile sınavlarını uygulanmıştır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Kaç Aşamadan Oluşur?
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar ; Çeyrek Final, Yarı Final ve Final aşamalarıdır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Çeyrek Finali okullarda yapılmaktadır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Yarı Finali HİPPO Sınav Merkezlerinde veya okullarda Hippo gözetmenleri tarafından yapılmaktadır.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Finali ise  Venedik'te yapılmaktadır. Final sınavına finalist öğrenciler sorumlu öğretmenleri ile birlikte katılırlar. Sınavın tüm giderleri (transferler, konaklama, yeme-içme, Final sınavı katılım) HİPPO tarafından karşılanır. Sadece yol masrafı bireysel olarak karşılanmaktadır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı  2022  Finali Roma'da yapılacaktır.  
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavında finale çıkamayan ancak finale giden öğrencilere yakın puan alan öğrenciler için de European Qualifiers aşaması bulunmaktadır. Bu aşamada başarı gösteren öğrenciler de yine HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Finaline davet edilirler.
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavına Kayıt
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavına kayıt olmak için sorumlu öğretmenler tarafından Okul Kayıt formunu doldururlar ve gerekli şifreler alırlar. Öğrencilerin kayıtları da bu şekilde yapılmış olur. Okullar HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavına en az 10 öğrenci ile katılabilmektedir. 
 
HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı sertifikaları, uluslararası geçerliliği olan GateHouse Awards sertifikalarıdır!
 

 
 
KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI 
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin orijinal matematik problemlerini üreterek, özgün ve orijinal soruların cazibesine kapılarak, kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme ve  problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır. 
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontieres’ Derneği’ne bağlı olarak 1991 yılından bu güne kadar, 90’a yakın ülkede ve 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleştiği dünyanın en prestijli matematik yarışmasıdır. Her yıl katılımcı ülkelerin akademisyenleri ve matematik öğretmenleri tarafından yazılan mantık ve muhakeme sorularından oluşan, günümüzde yeni nesil sorular olarak adlandırılan, matematiği günlük hayata entegre düşünen bir düşünce yapısıyla değerlendiren uluslararası bir matematik sınavı/yarışmasıdır.
 
Her yıl Mart ayının üçüncü haftasında tüm Dünyada 7 milyondan fazla öğrenci, Kanguru Matematik Yarışmasının bir parçası olmaktadır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek, matematikte yetenekli öğrencileri yarışma ve sınavlarla motive etmek düşüncesiyle yapılandırılmıştır.
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasına 7-18 yaş aralığında olan öğrenciler 6 farklı kategoride katılabilirler. Kategorilere göre 24 ile 30 arasında soru bulunan sınavın süresi 75-90 dakika sürmektedir.Sorular öğrencilerin ilgisini çekecek ve eğlenceli bir yapıda hazırlanmakta ve matematiğin öğrenciler arasında popüler olması hedeflenmektedir. Öğrencilerin önyargılarında bulunan ‘matematik zordur ve sıkıcıdır’ algısını değiştirmek üzerine kurulmuştur. 
 
 
Kanguru Matematik Yarışmasında öğrenciler öncelikle bireysel olarak yüz yüze Kanguru Sınav Merkezlerinde sınava girerler. Bu sınav sonuçlarına göre başarılı olan öğrenciler yüz yüze Final Sınavına girmektedirler. 
 
Öğrenciler bu yarışma sonunda katılım ve başarı sertifikası alarak, bunları e-okul sistemine kaydedebilirler. Derece kazanan öğrenciler, yurtdışı kamplarında (Almanya, Fransa, Polonya, Uzakdoğu…) ülkemizi temsilen yarışmalara katılırlar. Bunun dışında her yıl madalya ve plaketler, başarı sağlayan öğrencilere tören eşliğinde verilmektedir.
 
Bir uluslararası kuruluş olan ‘Kanguru Matematik Türkiye Koordinatörlüğü’nün çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. 
 
Sınav Eğitim Kurumlarında yaratıcı problem çözme yetkinliklerini kazandırdığımız öğrencilerimiz, 21. yüzyıl becerilerinden olan sayısal düşünme, mantık yürütme ve diğer problem çözme stratejilerini daha da geliştirebilecekleri ve matematiğin eğlenceli yönünü keşfederek yaşıtlarıyla yarışabilecekleri bu önemli uluslararası matematik organizasyonunda elde ettikleri derecelerle başarı grafiğinin en üst sıralarında yer alırlar ve Sınav Eğitim Kurumlarının gururu olurlar. 
 
Kanguru Matematik Yarışması Nedir?
 
Merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontieres’ Derneği’ne bağlı olan ve 1991 yılından günümüze kadar, 80’den fazla ülkede, yedi milyondan fazla öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması küresel anlamda öğrencilerin özel ve özgün sorularla araştırma becerilerini geliştiren, problem çözme becerilerinin kazandırılmasına dayalı dünyanın en eşsiz ve en prestijli yarışmasıdır. Association Kangourou Sans Frontieres Derneğinin kurucu ve yöneticileri ise Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden matematikçilerden ve akademisyenlerden  oluşur.
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması her yıl katılımcı ülkelerdeki akademisyen ve matematik öğretmenleri tarafından yazılır. Geleneksel matematik sorularının ötesinde öğrencilerin mantıksal düşünme becerilerini geliştiren, muhakeme yapma becerilerini artıran yeni nesil sorularla matematiğin günlük hayat içinde kullanılabilir eğlenceli düşünce yapısıyla farklı bir deneyim sunan bir yarışma olma özelliğindedir. 
 
 
Kanguru Matematik Yarışmasının Özelliği Nedir?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması yaratıcı sorulara ve orjinal soru tarzlarına sahip bir yarışma olma özelliğindedir.
 
Kanguru Matematik Yarışmasının Hedefi Nedir?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe ilgisini artırmak ve öğrencilerin matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
Kanguru Matematik Yarışması Kimler Bulunuyor?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçiler bulunmaktadır. 
 
Kanguru Matematik Yarışması Ülkelerde Nasıl Organize Ediliyor?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması ülkelerde Matematik dernekleri, üniversiteler, akademisyenler ve ülkenin Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize edilmektedir.
 
Türkiye'de Kanguru Matematik Yarışması Kimler Tarafından Organize Ediliyor?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması Türkiye’de 7 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla farklı üniversitelerden ve okullardan  öğretmen ve akademisyen tarafından organize edilmektedir.
 
Sınav Okullarında Kanguru Matematik Yarışması
 
Sınav Okullarında öğrencilerimize matematik branş dersinin ötesinde yaratıcı problem çözme yetkinlikleri kazandırılmaktadır. 
 
Sınav Okullarına özgü farklılaştırılmış eğitim sistemi ile öğrencilerimizin sayısal düşünme, muhakeme yapma, mantık yürütme, stratejik düşünme ile farklı matematik sorularını çözme becerileri artırılarak geliştirilmektedir. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması ile matematiğin keyifli yönünü keşfetmelerini sağlayan bu eğlenceli matematik yarışması organizasyonunda kendi yaşıtlarıyla eşit ortamda yarışmaktadırlar. Sınav Okullarında okuyan öğrenciler her yıl yapılan Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında başarı grafiğinin üst sıralarında yer alırlar. Sınav Eğitim Kurumlarında, Sınav Okullarına özgü yapılandırılan branşlara ait  koordinatörlükler ile matematik zor olmaktan çıkarak günlük hayata entegre edilebilen, öğrencilerin çözmekten keyif aldıkları ve eğlenceli yönünü gördükleri, çözülmesi gereken bulmacalar olarak anlamlandırılır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasının Türkiye Koordinatörlüğü çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak gerçekleştirilmektedir. 
 
Her yıl yapılan Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasına Türkiye ve Dünya genelinde  7 ile 14 yaşa aralığındaki öğrenciler katılmaktadır. Sınav Okulları öğrencilerinin her yıl büyük sabırsızlıkla bekledikleri yarışmada altı farklı kategoride yarışılır. Yarışmada öğrencilerin ilgisini çekecek farklı ve yeni nesil sorular bulunur. Eğlenceli sorular ile matematiğin öğrenciler arasında en beğenilen ve en gözde branş olması hedeflenmektedir. 
 
 
Orjinal Sorularla Kanguru Matematik Yarışması 
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması'nda, öğrencilerin orijinal matematik problemlerini üreterek, nitelikli, özgün ve orijinal soruların cazibesine kapılmaları sağlanır. Öğrencilerin problem çözme stratejilerini öğrenme, kafalarını kurcalayan soruların peşinden gitme, sayısal düşünme, mantık yürütme, yaratıcı problem çözme ve  problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır.  Her yıl katılımcı ülkelerin akademisyenleri ve matematik öğretmenleri tarafından yazılan mantık – muhakeme sorularından oluşan, günümüzde yeni nesil sorular olarak adlandırılan, matematiğin günlük hayatla bütünleştirilebildiğine dayanan bir düşünce yapısıyla değerlendiren uluslararası bir matematik sınavı olan Uluslararası Kanguru Yarışması'nda yaratıcı sorularla Sınav Okulları öğrencilerimiz yaratıcı problemleri çözerek matematiğin içinde bulunan elemanları akranları ile birlikte keyifli bir ortamda çözerler. 
 
Kanguru Matematik Yarışması Ne Zaman Yapılır?
 
Öğrenciler her yıl Mart ayının üçüncü haftasında Kanguru Matematik Yarışmasının bir parçası olmaktadır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek, matematikte yetenekli öğrencileri yarışma ve sınavlarla motive etmek düşüncesiyle yapılandırılmıştır.
 
Kanguru Matematik Yarışması’na Hangi Yaş Grubu Öğrenciler Katılabilir?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasına 7-18 yaş aralığında olan öğrenciler 6 farklı kategoride katılabilirler. Kategorilere göre 24 ile 30 arasında soru bulunan sınavın süresi 75-90 dakika sürmektedir. Sınavda günlük yaşamla bağlantılı olan sorular yer alır. Öğrencilerin önyargılarında bulunan ‘matematik zordur ve sıkıcıdır’ algısını değiştirmek üzerine kurulmuştur. Sorular öğrencilerin ilgisini çekecek ve eğlenceli bir yapıda hazırlanmakta ve matematiğin öğrenciler arasında popüler olması hedeflenmektedir. 
 
Ülkemizde Kanguru Matematik Yarışması
 
Ülkemizde Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler, matematik dernekleri, akademisyenler ve öğretmenler tarafından organize edilmektedir. 2020 yılında katılımcı öğrenci sayısının 130 bin olduğu yarışmada öğrenciler için özel yaz kampları hazırlanır, çeşitli yayınlar çıkarılır ve öğretmenler için ise eğitim ve sempozyumlar düzenlenir.
 
Kanguru Matematik Yarışması Aşamaları
 
Kanguru Matematik Yarışmasında öğrenciler öncelikle bireysel olarak yüz yüze Kanguru Sınav Merkezlerinde sınava girerler. Bu sınav sonuçlarına göre başarılı olan öğrenciler yüz yüze Final Sınavına girmektedirler. 
 
Kanguru Matematik Yarışması Ödülleri
 
Öğrenciler bu yarışma sonunda katılım ve başarı sertifikası alarak, bunları e-okul sistemine kaydedebilirler. Derece kazanan öğrenciler, yurtdışı kamplarında ülkemizi temsilen yarışmalara katılırlar. Yapılan yarışmalarda her yıl madalya ve plaketler, başarı sağlayan öğrencilere tören eşliğinde verilmektedir.
 
Bir uluslararası kuruluş olan ‘Kanguru Matematik Türkiye Koordinatörlüğü’nün çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. 

 
Sınav Koleji ve Sınav Okullarında Kanguru Matematik Yarışması 
 
Sınav Eğitim Kurumları Genel Merkezi tarafından İlkokul 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimiz ile Ortaokul ve Liselerimizde tüm sınıf seviyelerindeki öğrencilerimizin KANGURU MATEMATİK SINAVI’na katılımı uygun ve gerekli görülmektedir. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasına Türkiye’de bulunan tüm okullarımız en az bir öğrenci ile yarışmaya katılım sağlamaktadırlar.
 
Kanguru Matematik Yarışması ve Uluslararası Matematik Olimpiyatları Farkı
 
Öğrencileri matematiğe yakınlaştırmak, onların matematiğe olan ilgilerini çekici hale getirmek ve matematik alanında yetenekli öğrencileri daha da motive etmek amacıyla düzenlenen sınav ve yarışmalar, eski dönemlerden itibaren dünyada var olan bir düşüncedir. Bu anlamda yapılan bir çok sınav mevcuttur. Bu sınavlardan en önemlisi ise  Uluslararası Matematik Olimpiyatlarıdır (IMO). Kanguru Matematik Yarışması her yıl katılan öğrenci sayısıyla Uluslararası Matematik Olimpiyatları kadar önemli ve yaygın olarak gerçekleştirilen bir matematik yarışmasıdır. Uluslararası Matematik Olimpiyatları’nda öğrenciler yüksek seviyede hazırlanan 6 sorunun çözümü için 2 gün uğraşmaktadırlar. Kanguru Matematik Yarışması ise günlük hayatla ilişkilendirilme ve öğrencilerin ilgisini çekme anlamında çok daha etkili ve eğlenceli sorulardan oluşmaktadır. 
 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12