Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

-egitimde-iyi-ornekler-konferansi-2021-basvurulari-basladi-1.jpg

Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesinin desteği ile düzenlenen ve 2004 yılından itibaren her yıl Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tarafından yapılan Eğitimde İyi Örnekler Konferansı(İÖK), öğretmenlerin geliştirdikleri iyi örnekleri baz alıyor. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, öğretmenlerin geliştirdikleri iyi örneklerin görünür olmasını hedefleyen ve bununla beraber eğitim sistemi içinde oluşturulan iyileştirme çalışmalarını kapsıyor. Eğitimde İyi Örnek, öğretmenlerin eğitim sistemi içerisinde, yeni ve yaratıcı çalışmalar yaparak öğrencilerin akademik ya da kişisel gelişimlerine katkı sağlayan bunun yanı sıra öğrenciye bilgi davranış ve beceri kazandıran çalışmalar bütünü olarak projelendiriliyor.

lgs-tercih-donemi-basladi-1.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi kapsamında lise tercih başvuruları bugün (5 Temmuz 2021) itibariyle yapılabilecek. Adayların en fazla 10 okul seçebileceği tercih işlemleri için son gün 16 Temmuz 2021.

lgs-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak--1.png

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan LGS 2021 kapsamında yapılan lise tercihleri 16 temmuz mesai bitimine kadar devam etmişti. Öğrenciler LGS sonuçlarını araştırmaya başladılar. Türkiye genelinde 2 bin 91 liseye LGS merkezi sınav sonuçlarına göre öğrenci yerleştirilecek. MEB Liselere Giriş Sistemi Sonuç tarihi hakkında bilgi verdi.

lgs-de-yerlestirme-sonuclari-aciklandi--1.png

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Liselere Giriş Sınavı (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçları Bakanlığın resmi sitesi olan http://meb.gov.tr adresinden açıklandı.

bilisim-haftasi-2021-ne-zaman-bilisim-haftasi-etkinlikleri-nelerdir--1.png

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Bilişim Haftası, ülke genelinde ve okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu yıl 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Bilişim Haftası etkinliklerinde öğretmenler rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projeler çeşitli fuarlara sergilenmektedir.

yuksek-ogrenim-kurumlari-sinavi-baraj-puanlari-dusuruldu--1.png

2021 Haziran ayının sonunda gerçekleşen Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı sonrasında baraj puanları açıklanmıştı. Bu yıl gerçekleşen ve adaylar için hayli zorlayıcı olan YKS sonrasında çok sayıda aday baraja takıldı. Bu durum baraj puanlarının düşürülmesi beklentilerini de beraberinde getirmişti.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12