LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde öğrencilerimizi ‘Dünya Vatandaşı’ olarak yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimizin önlerindeki eğitim hayatlarının daha anlamlı hale gelmesi amacıyla ‘Destination Imagination Eğitim Programı’ ve ‘Kanguru Matematik’ uygulamalarına katılım sağlanmaktadır.

DESTINATION IMAGINATION
 
Destination Imagination, takım halinde görev alan öğrencilerin; anlık, yaratıcı ve eleştirel düşünmelerini güçlendiren etkin bir kulüptür. 
 
 
Öğrenciler seçtikleri görev ve konuya ilişkin çözümler üretmek için takımlarıyla birlikte araştırma yapar, tasarlar ve uygularlar. Görevleri ile ilgili çalışmaların her aşamasında, (problemleri değerlendirdikleri ve gelişimlerini gözlemledikleri yaratıcı süreçte) İngilizce dilini etkin bir şekilde kullanma fırsatı bulurlar. Programda görev alan öğrenciler, sunumlarını önce ulusal platformda (ülke turnuvasında) yaparlar, dereceye girmeleri halinde de, sunumlarını, davet edildikleri ‘’Dünya Finalleri’’nde gerçekleştirirler.

Destination Imagination Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız
 
KANGURU MATEMATİK
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liselerinde öğrencilerin özgün ve orijinal matematik problemlerini üreterek, problem çözme becerisinin kazandırılmasına dayalı bir yarışmadır. 
 

 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, merkezi Fransa’da bulunan ‘Association Kangourou Sans Frontières’ Derneği’ne bağlı olarak 1991 yılından bu güne kadar, 90’a yakın ülkede ve 70 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleştiği dünyanın en prestijli matematik yarışmasıdır. Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liseleri’nde 21. yüzyıl becerilerinden biri olan yaratıcı problem çözme yetkinliklerini kazandırdığımız öğrencilerimiz, sayısal düşünme, mantık yürütme ve diğer problem çözme stratejilerini daha da geliştirebilecekleri ve yaşıtlarıyla yarışabilecekleri bu önemli uluslararası matematik organizasyonunda Sınav Eğitim Kurumları’nın gururu olurlar.
 

Kanguru Matematik Yarışması Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12