Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınav Koleji Anaokulu İngilizce  eğitiminde Çoklu Zeka Kuramı ve Tam Öğrenme Modeli  baz alınarak yoğun Side to Side İngilizce programı uygulanmaktadır. Side to Side eğitim sisteminde her sınıfta biri Türkçe, diğeri İngilizce konuşan çift öğretmen ders vermektedir. Farklı öğrenme metodları ile zenginleştirilen Anaokulu Side to Side İngilizce Programı dahilinde, İngilizce öğretmeni tam zamanlı olarak çocuklarımızın günün her anında yanlarında bulunurlar. Her sınıfta çift öğretmen ile ders yapan öğrenciler, eğitim programının tamamını yabancı dil eğitimi ile iç içe devam ettirir. Çocuklar yoğun ingilizce programı sayesinde ‘donanımlı olarak’ ilköğretime hazır olarak başlarlar. 
 
Anaokulu Koordinatörlüğü, Sınav Koleji İngilizce Koordinatörlüğü ve Rehberlik Birimleri eşzamanlı olarak çalışırlar. İngilizce eğitim programımız öğrenci ilgi ve ihtiyaçları değerlendirilerek her yıl  güncellenmektedir. İngilizce eğitim programımızda akıllı tahtalara yüklenen, özel olarak hazırlanmış İngilizce programlar aracılığıyla yazılı, görsel ve bilişsel eğitim tam olarak çocuklarımızı desteklemektedir.
 
Sınav Anaokulunda her gün ilk dersler ve son dersler İngilizce olarak yapılmaktadır. Gün sonunda Meeting The Day adı verilen İngilizce değerlendirme sistemi, haftanın 5 günü düzenli olarak yapılmaktadır. Ertesi güne ödev olarak İngilizce olarak verilen Secret Passwordlar ile çocuğun hafızasını güçlendirme çalışmaları ve akılda tutma becerisinin geliştirilmesine ve rutin haline getirilmesine yönelik aktiviteler yapılmaktadır. Böylelikle çocuklarımızın analitik ilişkiler kurabilme, problem çözme, yaratıcılık, planlama yapabilme, işitsel ve görsel hafızayı geliştirme, parça-bütün ilişkisi sağlama ve örüntü oluşturabilme yetenekleri geliştirilir.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında anaokulundan itibaren daha fazla İngilizce duyması ve daha fazla İngilizce iletişime geçmesi ile doğru orantılı olarak öğrenme ortamlarının da artması ile beraber İngilizce  ve yabancı dil öğrenimi korkulması gereken bir ders ya da beceri değil, hayat akışı içinde olan doğal bir süreç olarak algılanır ve bu şekilde devam ettirilir.
 
İngilizce ağırlıklı bir programımızın olması nedeniyle sınıflarda 2 öğretmen eşliğinde dersler uygulamalı olarak yapılır. Derslerde anadil okul öncesi öğretmeni ile İngilizce öğretmeni aynı anda sınıf içinde bulunurlar.
 
Kurum içinde çalışan diğer öğretmenlerimiz, çocuklarımızla ders sırasında İngilizce iletişime geçmektedir. Günlük konuşma sırasında çocuklar ile yabancı dil konuşarak ve onların da yabancı dilde konuşmaları desteklenmektedir. Erken yaş döneminde çocuklarla İngilizce iletişime geçilerek herhangi bir problem karşısında çözüm üretilmesini sağlayacak şekilde eğitim programı uygulanmaktadır.Yabancı dile yoğun olarak maruz bırakılan öğrencilerin, erken dönemde İngilizce  öğrenmeleri de çok daha kolay bir şekilde olmaktadır.

SIDE TO SIDE

Sınav Eğitim Kurumlarında kullanılan Side to Side Eğitim Programı ile Sınav Koleji Anaokulunda  İngilizce eğlenerek, oynayarak ve yaşayarak kolay bir şekilde öğrenilmektedir. 

Side to Side Eğitim Programı sürece dayalı İngilizce - Türkçe aktiviteleri ve erken okuma yazma etkinliklerini kapsar. Sınav Koleji Anaokullarında çocuklarımızın bir bütün olarak gelişimi hedeflenir. Çocuklarımızın öğrenim hayatları boyunca keyif alabilecekleri, oyun temelli eğitim modelleri ile bilişsel gelişime destek olacak etkinliklerin planlanması yapılır. Böylelikle çocuklarımızın akademik becerilere hazır olmaları sağlanır.

 


 
Anaokulunda İngilizce öğrenmenin en eğlenceli yolu olan Side to Side Eğitim Portalı, Sınav Eğitim Kurumlarına ait, Anaokulu İngilizce Koordinatörlüğü tarafından oluşturulmuş, ingilizce materyallerini kapsayan ve tamamı özgün içeriklerden oluşan bir ingilizce eğitim portalıdır. 
 
Dünya üzerindeki sayılı ülkelerin modern eğitim sistemlerini teknoloji ile oluşturdukları bu trend Sınav Koleji Anaokullarında da kullanılmaktadır.
 
Side to Side Eğitim Portalı sürekli güncellenerek  geleceğin eğitim vizyonunu kucaklamayı ilke edinmiş Sınav Koleji Anaokulunda ingilizce öğrenmeyi kolaylaştırmakta ve eğlenceli hale getirmektedir. 
 
CREATIVE DRAMA

İngilizce Creative Drama atölye çalışmaları süresince etkinlikler, oyunlar, canlandırmalar, hikayeleştirmeler ile beraber uyum ve duygu çalışmaları yapılmaktadır. Eğlenerek öğrendikleri bir etkileşim süreci yaşayarak yabancı dil eğitimi etkin olarak gerçekleştirilmektedir.
 
Sınav Koleji Anaokulu Programı Cambridge eğitim programını devam ettirecek niteliktedir. Günlük temel konuşma ve iletişim temelli sorulardan ziyade, bir hikaye üzerinden yapılan 5N 1K soruları ve soru kalıpları üzerinden yapılan full sentences  adı verilen tek kelimelik olmayan,  cümlenin kesilmemesine ve bir bütün olarak söylenmesine dayanan cevaplandırmaların kullanılması temeline dayanmaktadır.
 
Anaokulumuzda her sınıfımızdaki bir duvar görsel olarak İngilizce görsellerle hazırlanmış şekilde bulunmaktadır. Sınıfların duvarları her sınıfta aynı görsel ile kaplıdır. Anaokulundan başlayarak devam eden ve sabitleşen ‘’ Get Together Time’’ adı verilen bir uygulamamız bulunmaktadır. İngilizce çalışmalarında Key Card adı verilen olumlu pekiştireç kartları ile motivasyonu güçlendirici çalışmalar yapılmaktadır. 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12