Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınav Liselerinde İngilizce dersleri Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (CEFR) prensiplerine göre düzenlenmiş olan müfredat ve ölçme-değerlendirme kriterlerini temel alarak uygulanmaktadır. Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (CEFR) tanımına göre, ‘C1 düzeyinde İngilizceye sahip bireyler’ çok çeşitli, zor metinleri ve konuşmaları anlayabilir, çoğu durumda kendini akıcı olarak ifade edebilir. 
 
 
Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liselerindeki yabancı dil hedefi, gerek yurt dışında gerekse Türkiye’de öğretim dili İngilizce olan üniversiteler ve fakültelerde okuyacak öğrencilerin, hazırlık sınıflarını atlayarak, direkt olarak bölümlerinde okumaya başlamaları için uygun bir düzeye gelmelerini sağlamaktır. Öğrencilerin C1 düzeyine erişerek mezun olmaları amacıyla Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liselerinde İngilizce ders içerikleri dört dil becerisini geliştiren, uluslararası sınavlara ( FCE, IELTS sınavlarına vb.) hazırlayıcı ve öğrencilerin bireysel gereksinimlerine göre uyarlanmış otantik kültür ve dile özgün materyallerden oluşmaktadır.
 
 

Sınav Liselerinde okuyan öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeleri ve pratik kazanmaları amacıyla İngiltere, Kanada ve ABD gibi ülkelere eğitim amaçlı gezilere ve yaz okullarına katılım olanakları mevcuttur. Bunların yanı sıra öğrencilerin Model Birleşmiş Milletler (MUNTR), Future Problem Solving (FPSPI) gibi yurt dışı etkinliklere ve yarışmalara katılmaları, kulüp ve sosyal faaliyetlerle teşvik edilmektedirler.
 
Geleneksel kur sisteminin yol açtığı "öğrenilmiş çaresizliğe" alternatif olarak sunulan yoğun ve "farklılaştırılmış eğitim" sistemimiz, en başarılı öğrenciden en zorlanan öğrenciye kendisini geliştirme fırsatı sunmaktadır.  Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liselerinde hedefimiz; Sınav Liseleri öğrencilerini ulusal ve uluslararası yabancı dil konuşulan platformlarda özgüvenli, İngilizce olarak kendini ifade edebilen, çoğu konuşmaların ana fikrini anlayabilen ve anadili İngilizce olan kişilerle oldukça rahat bir şekilde iletişim kurabilen düzeye getirip, mezun etmektir.
 
ULUSLARARASI DİL SINAVLARI
 
Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liseleri’nde öğrencilerimiz  FCE, IELTS sınavlarına etkin bir şekilde hazırlanmaktadırlar. Kullanılan materyaller  öğrencilerin bireysel gereksinimlerine göre uyarlanmış kültür ve dile özgün materyallerden oluşmaktadır.

 
ULUSLARARASI ETKİNLİKLER
MUNTR

Sınav Kolejleri Anadolu ve Fen Liselerinde okuyan öğrenciler Türkiye'de ve Avrupa'da Model Birleşmiş Milletler (MUNTR) etkinliği, yabancı dil etkinliklerine ve yarışmalarına düzenli bir şekilde katılmaktadırlar. Öğrencilerimiz kulüp ve sosyal faaliyetlerle teşvik edilmektedirler. 
FUTURE PROBLEM SOLVING

Merkez Kolej Anadolu Lisemiz, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Future Problem Solving (FPSPI) yarışması olan uluslararası bir organizasyonda da bir kez “Dünya Birinciliği” ve iki kez “Dünya İkinciliği” kazanmıştır. Bu etkinlikler sayesinde kurumlarımızda hem yabancı dili hem de kültürü gelişmiş dünya vatandaşları yetiştirmek hedeflenmektedir.
 

 
SIO
SIO ile Yurt Dışında Okumak Kolay
 
Üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için özel olarak kurulan Sınav Uluslararası Eğitim Ofisi (SIO), gelecekleri için verecekleri bu kritik kararda onları yurt dışı eğitim danışmanlarının uzman bakış açısıyla yönlendirir.
 
SIO Nedir?
 
Sınav International Office (SIO), 2012 yılında kurulmuş ve Sınav Kolejleri’nin tüm kampüslerindeki öğrencilerin yurtdışı eğitim konusundaki ihtiyaçlarını analiz ederek onlara uygun programlar üreten özel bir birimdir.
 
SIO, kurulduğu günden bugüne; Kanada Eğitim Bakanlığı ile “Ortaokul ve Lise Değişim Programları”, Amerika Devlet Bakanlığı ile “Lise Değişim Programları”, Özel Akademik ve Atletik Öğrenci Bursları gibi imkânlar sağlamıştır. Dünyadaki en iyi üniversiteler ile protokoller yapan ve yüzlerce öğrencisine yurt dışı kapılarını açan SIO, her gün günümüz ihtiyaçlarına göre yeni programları öğrencilerle buluşturur.
 
SIO Ne Fayda Sağlar?
 
Alanında uzman yurtdışı eğitim danışmanlarının görev aldığı SIO, gerekli notlar, giriş sınavları, dil sınavları, burs programları gibi konularda takvimi ve koşulları yakından takip ederek öğrencileri bilgilendirir. Böylelikle üniversite başta olmak üzere eğitim yaşamına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için onların hâkim olamayacakları bir odaklanmışlık ve titizlikle tüm fırsatları değerlendirir ve geliştirir.
 
Çeşitli ülkelerden çift diploma ve Amerika, Kanada ve Letonya’daki saygın üniversitelere sınavsız geçiş olanağı sunan Sınav Kolejleri, SIO aracılığıyla ayrıca yurtdışında bir akademik yılını tamamlayan öğrencilerle yurtdışında okumaya hazırlanan öğrencilerini düzenli olarak buluşturarak deneyim paylaşımını da teşvik eder.
 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12