Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

1992'DEN BUGÜNE

Sınav Eğitim Kurumları, 1992 yılında bir aile şirketi olarak 50 metrekarelik bir mekan, 5 çalışan ve kısıtlı sermayeyle kuruldu. Mekan küçük, imkanlar sınırlı ama hedef büyüktü.
 
Küçük bir adımla başlayan enerji, gün geldi ülkeyi saran bir sinerjiye dönüştü. O günün 50 metrekaresi bugün 500 bin metrekarelik kapalı alana, 5 personeli ise 10 bini aşkın çalışana ulaştı. Ciddi bir gelecek tasarımının, geniş ölçekli bir vizyonun bütün kararlara ve çalışmalara eşlik ettiği bu süreçte yayınları, dershaneleri, kursları, okulları ile Türkiye'nin en büyük eğitim zincirine dönüştü.
 
KOLEKTİF AKLIN ÜRÜNÜ

İlk kez Ankara'da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelmiştir.
 
Sınav Eğitim Kurumları, öylesine kurulmuş bir işletme değildir. Felsefesi, hedefleri, ismi, renkleri, sloganları, amblemi, reklamı, tanıtımı, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, danışılmış, sorulmuş; kısaca kolektif bir aklın ürünü olarak ortaya çıkmıştır.
 
“İLK"LERİN KURUMU

Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yayınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yeniliğe imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ilk Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan "dergi ve dershane birlikteliği"nin temeli Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır.
 
Okullaşma sürecini de başarıyla yürüten Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve kolejleri ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturmuştur. Ayrıca dershanecilikteki deneyim ve birikimini son dönemde açılan Sınav Kurs ve Sınav Etüt merkezlerine taşımaktadır.
 
Bugüne baktığımızda kolejleri, dershaneden dönüşen okulları, Sınav Kurs ve Etüt Eğitim Merkezleri ile 400'e yakın şubesi ve binlerce çalışanı bulunan Türkiye'nin yaygınlığı en yüksek, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları, yayıncılıkta olduğu gibi kolej, okul, kurs ve etüt merkezlerinde de çıtayı hep yüksek tutmuştur.
 
Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan kurumlarıyla her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır.
 
Sınav Eğitim Kurumları, abonelik sistemiyle de yüz binlerce kişiye ulaşmaktadır. ülke genelindeki dağıtım ağı ve yüzlerce bayisiyle dershane öğrencisi olmayan binlerce gencimizin sınavlara hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.
 
SEKTÖRDE ÖRNEK ALINAN MODEL

Sınav Eğitim Kurumları hep farklı olmuştur. Dershanecilik döneminde açıldığı birçok yerde dershaneciliğin standardı değişmiştir.
 
Kurum tabelaları, bina cepheleri, sınıf tasarımları, ders programları, işletme anlayışı sektörde model olarak alınmıştır.
 
Ulusal bir marka olma yolunda hızla ilerlerken hiçbir şekilde kavgaya ve çatışmaya girmemiş, asla yıkıcı bir rekabet anlayışı gütmemiş, başarısını, başkalarının başarısızlığıyla ölçmemiştir.
 
Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye'ye seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 30. yılında 30 yıllık eğitim deneyim ve birikimini aktarmak üzere okullaşma sürecini de başarıyla sürdürmektedir.

Uluslararası Düzeyde Bir Okul!
 
Sınavlara hazırlık yayınları ve dershane zinciriyle ulusal bir marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumlarının, “Ankara’ya uluslararası düzeyde bir okul!” sloganıyla hayata geçirdiği Ankara Sınav Koleji, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında açılmıştır.
 
Sınav Koleji Yerleşkesi; Ankara’nın en prestijli bölgelerinden Mustafa Kemal Mahallesinde, kent merkezine yakın, aynı zamanda kentin yoğunluk ve karmaşasından uzak trafiği akıcı iki ana bulvarın ortasında, AOÇ Korusuna bitişik doğayla kucak kucağa bir alan üzerinde yer almaktadır. Evcil hayvanların yaşadığı bir hayvan parkı ile oyun-hobi bahçelerinin de bulunduğu yerleşkede, öğrencilere doğa sevgisi ve çevre bilinci de kazandırılır.
 
Fiziki çevre, eğitsel donanım, eğitim, oyun, spor ve yaşam alanlarıyla kapsamlı bir “eğitim üssü” olarak inşa edilen Sınav Kolejinde her alan yaş gruplarının özelliklerine göre tasarlanmıştır. Sınıflar, kapılar, pencereler, tahtalar, koridor ve salonlar, bahçe ve etkinlik alanları mevzuatın gerektirdiği ölçülerin neredeyse iki katı büyüklüğünde yapılmış; inşasından başlayarak tüm aşamalarında birinci sınıf malzemeler kullanılmış ve tüm bina yüksek teknolojiyle donatılmıştır.
 
Gerek eğitim felsefesinin kurgulanmasında gerekse okul binasının inşaatında açıklık ve şeffaflık anlayışının esas alındığı Sınav Kolejinde öğrenci dersliklerinden Yönetim Kurulu Başkanının odasına kadar tüm birimler; duvarları cam, kapıları saydam olacak şekilde tasarlanmıştır.
 
Sınav Koleji, yaklaşık 40 bin metrekarelik kapalı alanıyla anaokulu ve 4+4+4 sistemine uygun olarak ayrı ayrı ilköğretim okulu ile Anadolu ve Fen Lisesi düzeylerinde hizmet vermektedir.
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12