Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınav Eğitim Kurumlarında  çağın gerektirdiği teknolojik yenilikler ve olanaklar ders içeriklerinden, öğrenci takibine kadar eğitim sürecinin her safhasında kullanılır. 
 
Sınav Eğitim Kurumlarında kendi kolej, okul ve kursları için özel olarak hazırlanan yayınlar dijital platformlarda yer almaktadır. Sadece Sınav Eğitim Kurumları öğretmenlerine ve öğrencilerine yönelik bu platformlar ile tüm Sınav Eğitim Kurumlarında 21. yüzyılın gerektirdiği şekilde eğitim öğretim verilmektedir. Dersler akıllı tahta ve projeksiyon cihazlarında daha verimli şekilde işlenir.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında bu anlayışla kullanılan SINAV DİJİTAL ve SINAVNET olmak üzere 2 önemli teknolojik uygulama bulunur.
 
SINAV DİJİTAL
 
Sınav Eğitim Kurumlarında konu anlatımları, örnek soru ve çözümler, eğitim görselleri, konu testleri, deneme sınavları gibi birçok dijital materyalin bulunduğu bir uygulama kullanılır. SINAV DİJİTAL olarak adlandırdığımız bu uygulamayla dersler akıllı tahta ve projeksiyon cihazlarında daha verimli işlenmektedir. Ayrıca öğrenciler de kendilerine verilen şifrelerle bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlarda bu dijital materyalleri kullanırlar. Sınav Dijital Hizmetler Platformu,  SINAV Eğitim Kurumlarında görev alan öğretmenlerimiz ve eğitim gören öğrencilerimize ücretsiz olarak hizmet vermektedir.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerimiz SINAV DİJİTAL sitemiz üzerinden tüm kitaplarının kaydı yapılan soru çözüm videoları ile kitaplarının  cevap anahtarlarına ulaşabilirler. Kitaplar üzerinde bulunan QR kodları herhangi bir QR okutucu ile okutulabilir. Böylelikle site üzerinde bulunan ilgili test video çözümlerine erişebilirler.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerimiz SINAV DİJİTAL Mobil Öğrenci Uygulaması ile uygulamayı Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak kullanabilirler. Sınav Eğitim Kurumları öğrencilerimiz istedikleri kitap testini bu platform üzerinden rahatlıkla ve herhangi bir okutma yapmadan açabilirler, işaretleyebilirler, sonuçlarını görebilirler ve kaydı yapılan soru çözüm videolarına ulaşabilirler. Sayfa üzerinde bulunan QR kodunu okutarak ilgili testi daha hızlı açabilirler.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında öğrencilerimiz SINAV DİJİTAL Mobil Öğrenci Uygulamasını telefon ya da tablet üzerinden Google Play Store ya da App Store üzerinden Dijitalim Öğrenci uygulamasını indirip kullanmaya başlayabilirler. Uygulamada testlere ve varolan testlerin çözümlerine üç farklı yolu bulunur. Öğrencilerimiz kitap ekleyip, testlerine girip cevap ve çözüm videolarına ulaşabilirler, kitaplar üzerinde bulunan QR kodonu okutarak cevaplara ve çözüm videolarına ulaşabilirler ya da optik okutarak cevaplara ve çözüm  videolarına ulaşabilirler. Ayrıca Sınav Dijital Kullanım Kılavuzunda testlerin cevaplarına, çözüm videolarına, öğrencinin ödevler sekmesine ve sınavlar bölümüne nasıl ulaşılacağı adım adım anlatılmaktadır.
 

 
 SINAV NET
 
Sınav Eğitim Kurumlarına özel geliştirilen web tabanlı ve e-okul uyumlu SınavNET otomasyon programı kullanılmaktadır. SınavNET otomasyon sistemi ile öğrencilerin akademik ve bireysel gelişim, başarı, devam- devamsızlık durumları, etütler, denemeler, yazılılar, sınav değerlendirmeleri, ödevler, rehberlik-danışmanlık birimi ve tercihler gibi birçok bilgi 7/24 takip edilir, öğrenci ve velilerle bu platformda paylaşılır ve takibi sağlanır. Kazanım tabanlı gelişmiş yüzlerce rapor ile öğrencilerin konu eksiklikleri ve nedenleri istatistiksel olarak ortaya konulur. Bu raporlar neticesinde, öğrenim süreci yeniden planlanarak, bireysel ya da grup çalışmaları ile eksiklerin giderilmesi sağlanır.
 
SınavNET sistemi ile öğrenciler,  bilimsel ölçme değerlendirme yöntemleri ile denetimli, kaliteli eğitim-öğretim süreci içinde yer alırlar. Veliler, öğretmenler ve yöneticiler,öğrencilerin devam durumları,  başarı haritaları ve sınav performansları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olurlar. Sınav Eğitim Kurumlarında  SınavNET otomasyon sistemi ile eğitim sürecinin birçok aşaması, SMS ya da e-mail yoluyla velilerle anında paylaşılmaktadır. 
 
SINAV DİJİTAL VE SINAV NET İLE DİJİTAL EĞİTİM
 
SINAV DİJİTAL ve SINAV NET uygulamaları, zengin uygulamalardan ve içeriklerden oluşur. Ölçme değerlendirme, takip , bilgilendirme ve dijital eğitim süreçlerinin hepsi, 21.yüzyılın gereklerinden biri olan dijital eğitim sisteminde bulunmaktadır. Dijital eğitim sistemi aynı zamanda öğrencilere dijital okuryazarlık kimliği de kazandırmaktadır.
 
Tam Öğrenme Kuramına uygun olarak hazırlanan materyaller ve eğitim süreci ile beraber öğrencileri kişisel öğrenme farklılıklarına göre yönlendiren Sınav Koleji, dijital eğitim ile öğrencileri, öğretmenleri ve velileri aynı sistemler altında toplamaktadır. Her geçen gün değişen, gelişen ve yenilenen dijital platformları eğitim öğretim programına profesyonel bir şekilde entegre edebilen Sınav Kolejleri,  eğitim sisteminin içinde  inovatif kimlikle bulunan özgün bir yapıya sahiptir. 
 
Dijital eğitim sistemi içinde bulunan dijital ders planları, ders kitapları, ders anlatımları, ders materyalleri, kazanım odaklı uygulamalar ve oyunlar, interaktif çalışma olanakları, konu anlatımlı ve soru çözüm videoları, sınavlar, etüt programları, danışmanlık ve rehberlik birimi, sınav değerlendirmeleri, kazanım odaklı raporlar, öğrencilerin sınav performansları, öğrenciye ait istatistiksel başarı grafikleri bulunur.

Öğretmenler özgün ve yenilenmiş olarak hazırladıkları öğretim materyallerine kolayca ulaşabilirler, eğitim ve öğretimin daha etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar. Öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin gelişmiş ölçme ve değerlendirme sistemleri ile objektif raporlamalara ulaşılabilirliği, öğrencilerin eğitim öğretim sürecini sağlıklı bir şekilde izlemelerine olanak tanır. Bu anlamda öğretmenler ve veliler daha sağlıklı iletişim kurarlar. Öğrencilerin velileri de detaylı sonuç değerlendirme raporları ve grafikleri ile çocuklarının durumları daha yakından takip edebilme ve süreci izleme fırsatı bulurlar.


Dijital Eğitimin Öğrencilere Sunduğu Olanaklar
 
Dijital eğitim öğrencilere;
 • Teknolojiyi araştırma ve öğrenme amaçlı kullanabilme, 
 • Yaratıcılıklarını kullanabilme ve geliştirme, 
 • Bireysel öğrenme stillerini ve farklı öğrenme ihtiyaçlarının farkına varma,
 • Kavraması zor olan konuları etkileşimli ve kolay bir şekilde kavrayabilme,
 • Bilgi kaynaklarına kolay erişim sağlayabilme,
 • Öğrenmeyi öğrenebilmeyi kavrama,
 • Eğitim ve öğretim sürecinin sınıf dışına çıkarak evrensel olarak sürdürebilme, 
 • Öğrenme sürecinin daha keyifli olmasını,
 • Kaliteli eğitim öğretim süreci içinde yer alma, 
 • Denetimli eğitim öğretim süreci,
 • Disiplinlerarası çalışmalar ve araştırmalar yapabilme, 
 • Sorumluluklarının bilincinde olma ve sorumluluk alabilme,
 • Arkadaşları ile beraber dijital ortamda öğrenebilme,  
 • Dijital alanda da -aynı reel yaşamda olduğu gibi- kültürler arası farklılıkların farkında olma ve farklılıklara saygı duymanın önemli olduğunun bilincini sağlar.
Dijital Eğitimin Öğretmenlere Sunduğu Olanaklar
 
Dijital eğitim öğretmenlere;
 • Dijital alanda orjinal eğitim materyalleri ve içerik oluşturma, 
 • Ders planı, etüt, sınav programı hazırlama, 
 • Dijital ortamda ölçme ve değerlendirme sistemi oluşturabilme,
 • Öğrencilerin devam-devamsızlık durumları, yazılıları, yazılı sonuçları, ödevleri ve rehberlik çalışmalarında takip olanağı sağlar.
 
 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12