LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak eğitim çağındaki öğrencilerin mutlaka sağlıklı ürünlerle hazırlanan, dengeli öğünler ile düzenli beslenmeleri gerektiğine inanıyoruz. 
 
Özellikle günümüzde birçok öğrencinin kahvaltı yapmadan evden çıkması, öğünleri fast-food ile geçiştirmesinden hareketle Sınav Kolejinde öğrencilerinin beslenmesine ayrı bir önem verilir. Öğrencilerimiz keyifli ortamlarda dengeli ve doğru beslenme alışkanlıkları kazanır. Dengeli ve doğru beslenme alışkanlıklarının kazanılması ile öğrencilerimiz sağlıklı ve uzun bir yaşam hakkında yeni ve farklı şeyler öğrenirler ve bilgi sahibi olurlar. Yenilikçi bir yaklaşımla hazırlanan yemeklerle beslenme keyif alınan bir zaman dilimi olarak öğrencileri cezbeder. 
 

 
Sınav Kolejinde eğitim kurumlarına sağlıklı yemek hizmeti sunan  Türkiye'nin önde gelen aynı zamanda uluslararası olan bir yemek firması ile çalışılmaktadır. Yemekler besin ve kalori değerleri hesaplanarak ve öğrencilerimizin alerjik durumları göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Öğrencilerin fiziksel ve bilişsel gelişimleri için yemek yemenin önemini bilen Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları, okul bünyesinde görev yapan uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan bir beslenme programı uygular. Uzman diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek menüleri öncelikle okul yönetiminin onayına sunulur. Yemek menüleri aylık olarak okulun web sayfasında velilerle paylaşılır. 
 
Sınav Koleji yemekhanelerinde temizliğe ve hijyen bilincini öğrencilerimize kazandırmak amacıyla ekmekler paketli şekilde bulunmaktadır. Kaşık, çatal, bıçak ve peçeteler paketlenmiş şekilde servis edilir. Tüm Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumlarında menüler ortaktır. 

 
Eğitim Çağındaki Öğrenciler Mutlaka Düzenli Ve Sağlıklı Beslenmelidir

Sınav Kolejinde menüler öğrencilerin fiziksel gereksinimleri ve besinlerin kalori değerleri dikkate alınarak hazırlanır. Anaokulundan 12. sınıfa kadar öğle yemeğinde 4 çeşit yemek ve zengin salad bar seçenekleri sunulur. Dünya ve geleneksel Türk mutfağından tematik yemek günleri düzenlenir. Yemeklerin pişirilmesinden sunumuna kadar sıkı bir hijyen politikası uygulanır.
 
Sınav Kolejinde Anaokulunda ve İlkokulunda masaya servis uygulaması ile sıra beklemeden yemeklerini yiyen öğrenciler kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi öğünlerini öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla  birlikte yerler. Öğrenciler modern yemek salonlarında dengeli ve düzenli beslenirken sağlıklı bir ortamda sofra kültürleri gelişir. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz ise yemeklerini self servis mantığı ile kendileri alırlar. 
 
Sağlıklı, lezzetli ve hijyenik yeme içme kültürünü öğrencilerimize kazandırma ile ilgili çalışmalar yapılan okulumuzda uzman diyetisyenler tarafından oluşturulan beslenme programıyla gelişim çağındaki öğrenciler obezite ve kötü beslenmeye dayalı rahatsızlıklardan korunur.
 
 
Modern Yemek Salonları ve Organik Kantinler

Uzman diyetisyenler tarafından bilimsel olarak hazırlanan bir beslenme programı uygulayan Sınav Kolejinde, yaş gruplarına göre ayrılmış ve özel dizayn edilmiş yemek salonları bulunmaktadır. Sınav Koleji yemek salonları bulunduğu okulun fiziki durumuna farklılık göstermektedir. 
 
Gıda ile temas eden tüm personelimiz, hijyen eğitimi almıştır ve personelimizin hijyen sertifikaları mevcuttur. Gıda ile temasta bulunan personellerimiz altı ayda bir olmak üzere portör kontrolünden geçerler. 
 
Büyüme çağındaki bireylerin ana öğünlerini ihmal ederek alternatif bir alan olarak gördükleri kantin anlayışına karşı geliştirilen Sınav Koleji organik kantinde, okul beslenme anlayışını destekleyecek farklı yaş gruplarının ihtiyaç ve önceliklerine göre belirli saatlerde açık tutulan kantinler oluşturulmuştur. 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12