Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

lgsbir

Sınavlara hazırlık yayınları ve dershane zinciriyle ulusal bir marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumlarının, “Ankara’ya Uluslararası Düzeyde Bir Okul!” sloganıyla hayata geçirdiği Sınav Koleji, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında açılmıştır.
 
Sınav Koleji Yerleşkesi; Ankara’nın en prestijli bölgelerinden Mustafa Kemal Mahallesinde, kent merkezine yakın, aynı zamanda kentin yoğunluk ve karmaşasından uzak trafiği akıcı iki ana bulvarın ortasında, AOÇ Korusuna bitişik doğayla kucak kucağa bir alan üzerinde yer almaktadır. Evcil hayvanların yaşadığı bir hayvan parkı ile oyun-hobi bahçelerinin de bulunduğu yerleşkede, öğrencilere doğa sevgisi ve çevre bilinci de kazandırılır.
 
Fiziki çevre, eğitsel donanım, eğitim, oyun, spor ve yaşam alanlarıyla kapsamlı bir “eğitim üssü” olarak inşa edilen Sınav Kolejinde her alan yaş gruplarının özelliklerine göre tasarlanmıştır. Sınıflar, kapılar, pencereler, tahtalar, koridor ve salonlar, bahçe ve etkinlik alanları mevzuatın gerektirdiği ölçülerin neredeyse iki katı büyüklüğünde yapılmış; inşasından başlayarak tüm aşamalarında birinci sınıf malzemeler kullanılmış ve tüm bina yüksek teknolojiyle donatılmıştır.
 
Gerek eğitim felsefesinin kurgulanmasında gerekse okul binasının inşasında açıklık ve şeffaflık anlayışının esas alındığı Sınav Kolejinde öğrenci dersliklerinden Yönetim Kurulu Başkanının odasına kadar tüm birimler; duvarları cam, kapıları saydam olacak şekilde tasarlanmıştır.
 
Sınav Koleji, yaklaşık 40 bin metrekarelik kapalı alanıyla anaokulu ve 4+4+4 sistemine uygun olarak ayrı ayrı ilköğretim okulu ile Anadolu ve Fen Lisesi düzeylerinde hizmet vermektedir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12