Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

lgsbir

BASKETBOL KULÜBÜ


Basketbol kulübümüzde öğrencilerimizin basketbolun kurallarını, taktik ve tekniklerini öğrenerek basketbolu sevmelerini sağlıyoruz.

Basketbol, diğer spor dallarına göre kemik ve kas yapısı üzerinde etkilidir. Diğer bir deyişle basketbol oynayan çocuklar yukarıya doğru sıçrama hareketi yaptıkları için ve basketbol uzun kas yapısını destekleyen bir spor dalı olduğu için öğrencilerimizin boylarının uzamasında oldukça etkilidir. 
 
Ankara Sınav Koleji Basketbol Sahası

Basketbol antrenmanları ile öğrencilerimizin fiziksel dayanıklılığı artar, dinamik ve estetik bir vücut yapısına sahip olurlar. Kemik ve kas yapısı üzerinde son derece etkili olan basketbol ile esneklik, çeviklik ve hız kazanırlar. Basketbol bir ekip oyunu olduğu için, öğrenciler, diğer takım oyunlarında olduğu gibi beraber hareket etme, karşılıklı anlayış, yardımseverlik ve saygı duygularını geliştirirler. Basketbol ile kurallara uyma, hedef belirleme, belirlenen hedef doğrultusunda hareket etme ve başarılı olma gibi duygular en üst düzeyde gerçekleştirilir. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
Ankara Sınav Koleji Basketbol Sahası

FUTBOL KULÜBÜ
 
Futbol gerek ülkemizde gerek dünyada en fazla oynanan ve yapılan spor dallarından biridir. Her yaştan gencin severek oynadığı futbol, gençlerde birlik ve beraberlik duygularının oluşmasını, tek yürek olarak mücadele etme ruhunu destekleyen önemli bir spordur.
 
Futbol Kulübünde öğrencilerimiz sistemli, düzenli ve disiplinli bir şekilde futbol eğitimi almaktadır. Öğrencilerimizin futbolu sevmelerinin yanı sıra,  hoşgörülü iyi bir taraftar ve iyi birer futbolsever olmaları da amaçlanmaktadır. Futbol öğrencilere takım ruhuyla beraber hareket etme, hedefe birlik ve beraberlik duyguları içinde koşma, sosyalleşme, mücadele etme, galibiyet sevincini yaşama ya da kaybetme gibi bir sporun doğal sonuçlarına hoşgörü ve mütevazı şekilde olgunlukla karşılayabilme becerisi kazandırır.  Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
VOLEYBOL KULÜBÜ
 
Voleybol, öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine yardım eden, katkı sağlayan ve onların sağlıklı olmalarını sağlayan en önemli spor dallarından biridir. Voleybol sırasında bir çok hareket yapıldığı için öğrencilerimizin vücutları esnek ve dinamik olur, dengeli bir şekilde gelişir. Basketbol sporu gibi uzun kasların gelişiminde önemli rol oynayan voleybol ile yerde ve havada yapılabilen birbirinden farklı hareketler, vücut kütlesini dengeli olarak artırır.
 
Voleybol sporunun iki baskın özelliği bulunmaktadır; Takımlar arasında file olmaması sebebiyle ‘şiddete kapalı’ bir spor olan voleybol aynı zamanda bir ‘takım sporu’dur. Bu iki özelliği onu diğer spor dallarından belirgin bir şekilde ayrılmasını sağlar.
 
Voleybol oynayan bir öğrenci kazanmak ve sonuca ulaşmak için takım arkadaşları ile paylaşması gerektiğinin farkındadır. Voleybol sporunun fiziksel özelliklerinden dolayı şiddet kullanmamayı, şiddet kullanmadan rakibini iradesi ve psikolojik güç ile kazanmayı hedefler. Voleybol sporunda yardımlaşma ve paylaşma bilinci ile beraber hayata çok daha kolay bir şekilde farkında olmadan hazırlanırlar. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
 
YÜZME KULÜBÜ
 
Dünyanın en eski sporlarından biri olan yüzme beden gelişiminde de son derece etkilidir.Suyun direncine karşı yapılan bir dizi hareketten oluşan yüzme sporunda kaslar kuvvetlenir, vücut direnci artar. Yüzme sporu, beden gelişimine en etkili spor dallarından biridir.
 
Küçük yaşlardan itibaren yüzme sporu ile ilgilenen kişilerin omuzları geniş, duruşları düzgün olur. Bağışıklık sistemini uyarıcı etkisinden ve metabolizmayı düzene sokmasından dolayı kişiyi birçok hastalıktan korur. Aynı zamanda aerobik bir çalışma olduğu için gençlerimizin kardiyovasküler gelişimleri çok daha sağlıklı olur. Antrenmanlar sırasında yüksek kalori harcanır. Yüksek kalorinin harcanması ise obeziteye yakalanma riskini azaltır.
 
Ankara Sınav Koleji Yüzme Havuzu

Suyun direncini aşmak için kuvvet, esneklik, sürat ve dayanıklılık gibi motorik özelliklerin yapılması gerektiği için yüzme sporu tüm vücut kaslarının çalışmasını pozitif yönde etkilemektedir. Kasların yanı sıra bağ dokularını ve tendonların sık olmasını sağladığı için yüzme sporu ile ilgilenen gençlerimizin ileri yaşlarda sakatlanma riski de azalmış olur. Suyun rahatlatıcı etkisi sayesinde gençler, enerjilerini atarlar ve sakin bir yapıya sahip olurlar.
 
Öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel bakımdan vücutlarını en iyi şekilde çalıştırmalarını sağlamak amacıyla oluşturulan Yüzme Kulübü, gençlerimizin yaşam disiplini oluşturmalarında en iyi biçimde yardımcı olur. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
 
SATRANÇ KULÜBÜ
 
Satranç Kulübü öğrencilere satrancı sevdirmeyi, öğretmeyi amaçlar ve zekalarını geliştirecek ortamlar oluşturur. Satranç sporu, analitik düşünme yeteneğini arttırır, kendini kontrol edebilmeyi ve planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğinin kavranmasına yardımcı olur. Genel zeka gelişimi üzerinde son derece etkili olan satranç sporu ile öğrenciler çabuk, süratli ve doğru düşünebilme becerisi kazanır. Öğrencilerimizin olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir. Aynı zamanda öğrencilerimizin dikkatini tek bir konu üzerinde yoğunlaştırabilme diğer bir deyişle odaklanma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur.
 

Satranç ile öğrencilerimiz karşılaştıkları problemler karşısında farklı ve özgün çözümler üretebilmeyi, verdikleri kararın sonucunu görmeyi, gerekirse planlarında değişiklik yapabilme becerisini  öğrenirler.
 
Satranç öğrencilerimize kurallara uymayı, kazananı kutlamayı, kaybetmeyi kabullenmeyi, dostluk çerçevesinde centilmence yarışabilmeyi öğreterek mücadeleci bir ruh kazanmasını sağlar. Öğrencilerimize düzenli, sistemli ve disiplinli çalışma ile başarıya ulaşabileceğini gösterir. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
 
JİMNASTİK KULÜBÜ
 
Jimnastik sporuna başlama yaşı 3 olduğu için öğrencilerin herhangi bir spor dalına yönelmeden önce yapabilecekleri temel ve olimpik bir branştır. Jimnastik çocukların fiziki gelişimlerini sağlarken, boylarına göre kilo ve vücut kas kütlelerinin de dengeli olmasını sağlar. Jimnastik sporunu yapan gençler estetik bir duruşa sahip olur. 
 
Ankara Sınav Koleji Jimnastik Salonu

Jimnastik, el-göz ile sinir-kas koordinasyonunu, beden kontrolünü bilinçli bir şekilde kullanmayı, esneklik, denge, kuvvet ve çabukluk gibi özelliklerin kazanılmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra duruş bozukluklarının giderilmesi ile denge sorunu olan gençlerin sorunlarının çözülmesine yardımcı bir spor dalı olma özelliğindedir. Kullanılan çember, ip, top, kurdela ve lobut ile yapılan kareografik hareketler ile bedensel koordinasyon sağlanır.
 
Jimnastik Kulübümüzde öğrencilerimiz temel jimnastik kurallarını öğrenirler ve teknik ve taktik çalışmalar yaparlar. Jimnastik sporundaki bedensel faaliyetler, öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal bakımdan olumlu gelişmelerin sağlar. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 

 
HALK OYUNLARI
 
Halk Oyunları Kulübümüz öğrencilerimize, geçmişten günümüze gelen ülkemizin zengin kültürünü yansıtan halk oyunlarını öğretmek, sevdirmek ve ülkemizdeki farklı bölgelerin kültürlerini simgeleyen halk oyunlarının bilinirliğini artırmak ve tanıtmak amacıyla oluşturulmuştur.
Halk Oyunları Kulübümüzün amacı, öğrencilerimize ülkemizin çeşitli yörelerine ait oyunları tanıtıp öğretmek, öğrencilerimizin ulusal zenginliklerimizi evrensel boyuta taşımaları için cesaretlendirmek, öz benliğimizi oluşturan değerlerimizin öğrenilmesini sağlamak, onları kültürlerine sahip çıkma konusunda heveslendirmek, milli duygu ve düşüncelerinin artmasında rol oynamaktır.
 
Halk oyunları kulübümüz; müzik aracılığıyla, öğrencilerimizin vücut hareketlerinin estetiksel gelişimini destekler. Ayrıca müzik kulaklarının gelişimine yardımcı olurken birçok yöreyi dans ile tanımalarını sağlar. Gençlerimize özgüven kazandırır, vücut ve göz koordinasyonlarını geliştirir. Öğrencilerimizin sosyalleşmesine, kendi vücutlarını tanımalarına, psikomotor gelişimlerinin hızlanmasına, topluluk önünde kendilerini ifade edebilmelerine katkıda bulunur.
 
 
Öğrenciler arasında arkadaşlık, dostluk, yardımlaşma duygularının öğrenilmesinde destekte bulunur. Oynayanların üzerinde milli birlik, milli beraberlik, milli coşku ve saygının güçlenririlmesinde katkıda bulunur. Aynı zamanda hızlı ve doğru karar verebilme yeteneğine sahip, sorumluluk alabilen ve aldığı sorumluluğu yerine getirebilen bireyler oluşturur. Okul olanakları okuldan okula küçük farklılıklar gösterebilmektedir. 
 
 
 

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12