Ön Kayıt

LGS Tercih Programı

YKS Puan Hesaplama

lgs-tercih-donemi-basladi-1.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi kapsamında lise tercih başvuruları bugün (5 Temmuz 2021) itibariyle yapılabilecek. Adayların en fazla 10 okul seçebileceği tercih işlemleri için son gün 16 Temmuz 2021.

dolu-dolu-yaz-okulu-basliyor--1.png

​Sosyal Mesafe ve Hijyen Tedbirleri ile Sınav'da Yaz Okulu 5 Temmuz'da başlıyor

yks-2021--1.png

YKS 2021 soruları ve cevap anahtarı 3 oturumunda tamamlanması ardından ÖSYM tarafından paylaşıldı. ÖSYM'nin YKS soru ve cevap anahtarı duyurusu ardından gözler bir kez daha YKS sonuçlarına çevrildi.

lgs-sonuclari-2021-ne-zaman-aciklanacak--1.jpg

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçları için tüm Türkiye’de geri sayım başladı. Binlerce öğrenci uzun bir hazırlığın ardından 6 Haziran’da LGS’ye girmişti. En güzel liseler bu yıl 8. sınıftan mezun olan binlerce öğrencinin hayallerini süslüyor. Liseler Geçiş Sistemi (LGS) sonuçları için sabırsız bir bekleyiş sözkonusu.

sinav-oxford-uluslararasi-programi-ile-sinirlari-asiyor--1.jpg

Sınav Eğitim Kurumları, 2021-2022 Eğitim - Öğretim yılından itibaren 37 kampüsünde Oxford Uluslararası Programı’na (Oxford International Curriculum- OIC) başlıyor. Sınav Koleji, tüm kampüslerinde etkin olarak kullanılan yabancı dil öğretimini daha etkin hale getirmek için, etkin öğretim teknikleri, güçlü akademik geçmişi ve ulusal eğitim programımıza uyumlu özellikleriyle Oxford Uluslararası Müfredatını (Oxford International Curriculum- OIC) tercih etti.

yks-2021-kontenjanlari-ne-zaman-aciklanacak--1.jpg

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) üç oturumu da tamamlandı. Sınavların bitmesinin ardından aynı gün akşam saatlerinde soru ve cevap anahtarı yayınlandı. Gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilirken, YKS taban ve tavan puanları ve üniversitelerin kontenjanları araştırılıyor. 2021 YKS taban ve tavan puanları ile kontenjanlar ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde…