Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

okula-baslama-doneminde-ebeveynlere-tavsiyeler-1.png

Okula başlama dönemi, okula uyum ve kaynaştırma günleri ile başlar. Bu kaynaştırma günlerinde çocuğun okula uyumunu kolaylaştırmak için...

bilgisayar-bagimliliginin-cocuk-sagligi-uzerindeki-olumsuz-etkileri-1.png

21.yüzyılın getirisi olan teknolojik gelişmelere artık çok daha hızlı bir biçimde erişiyoruz. İnternet kullanımının her geçen gün artması ile teknolojik gelişmeler de hayatımızdaki vazgeçilmez öğelerinden biri haline gelmekte. Teknoloji ve internet ...

okula-baslama-donemi-1.jpg

Yeni eğitim öğretim yılında okula yeni başlayan öğrenciler için okul, yeni yaşantıların deneyimleneceği, farklı bilgiler ve sosyal hayatla hayatının zenginleştiği bir alışma sürecidir.

cocuklara-kitap-okuma-aliskanligi-nasil-kazandirilir--1.png

Kitaplar çocuklarda küçük yaşlardan itibaren dil gelişimini destekleyen ve geliştiren en önemli araçlardan biridir. Çocuğu sadece dil bakımından değil aynı zamanda duygusal, bilişsel ve ahlaki olarak da geliştiren bir araçtır.

cocuk-gelisiminde-doganin-onemi-1.png

Çocuklara doğa sevgisinin ve doğa bilincinin kazandırılacağı dönem, erken çocukluk dönemidir. Çocuğun doğa ile etkileşimi, erken dönemde doğaya karşı farkındalık geliştirmesine yardımcı olur, ileriki dönemde ise çocuğun ekolojik sorumluluğunun gelişmesini ve ekolojik bağlılığa saygı duymasını sağlamaktadır.

ozguven-nedir--1.png

Özgüven, inanç ve duygulara dayanan, beklentileri ve eğilimleri ifade eden bir tutumdur diyebiliriz. Özgüven en basit tanımı ile bireyin kendisine yönelik iyi duygular geliştirmesi ve sonuçta kendisini iyi hissetmesi anlamına gelmektedir. Diğer bir deyişle, kişinin kendisi olmaktan mutlu ve memnun olması, doğal sonucu olarak çevresiyle de barışık olması anlamına gelmektedir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12