Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

oyun-ortamlarinin-zeka-gelisimindeki-yeri--1.png

Anne babalar ya da çocuğun bakımını ve gelişimini üstlenen ebeveynler çocuklarının sayısal zekânın gelişimini farklı şekillerde sağlarlar. Sayısal zekanın geliştirilmesi için çocuğun bebeklik döneminden itibaren oynayabileceği, kullanabileceği materyaller ve ortamlar sunulması önemlidir.

12-maddede-kayginin-fiziksel-bilissel-ve-duygusal-belirtileri-nelerdir--1.jpg

Kaygının fiziksel, bilişsel ve duygusal belirtileri bulunuyor. 12 maddede kaygının fiziksel, bilişsel ve duygusal belirtileri;

meslek-secimi-1.jpg

Meslek, insanların geçimini sağlamak için yaptığı, kendilerine temel çalışma alanları edindiği ve çoğunlukla yoğun bir eğitim sonrasında kazandığı ve icra ettiği iştir. Kişilerin kazanç elde ederek geçimini sağlamak amacıyla, kişisel doyum sağlamak amacıyla ya da toplum yararı için yaptıkları faaliyetler meslek olarak tanımlanabilir. İnsanların meslek sahibi olması uzun bir süreç sonunda ulaşılan noktadır.

odaklanma-becerisi-nasil-kazanilir--1.png

Derin çalışma, bilişsel zorlu bir görevi yerine getirebilmek için kullanacağımız bir odaklanma aktivitesidir. Odaklanma Becerisi tamamen sessiz, dikkat dağıtıcı şeylerin bulunmadığı bir yerde, tüm bildirimleri, mesajları, telefonun sesini kapatarak kendinizi tamamen işe vermek demektir.

ergenlik-doneminde-aile-tutumu-1.png

Herşeyden önce iyi bir dinleyici olun ve güven verin. Yeteneklerini ve ilgilerini tanımaya çalışın. Hedeflerini ve hayallerini kısıtlayıcı, yargılayıcı, küçümseyici ifadelerden kaçının.

verimli-ders-calisma-sirasinda-planinizi-olustururken-dikkat-etmeniz-gereken-noktalar-1.jpg

Verimli ders çalışma sırasında uygulanması gereken bir takım kurallar bulunuyor...

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12