Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

adim-adim-pomodoro-teknigi-1.jpg

Verimli ders çalışma tekniklerinden biri olan Pomodoro Tekniği, zaman yönetimi ve planlamanın sistemli bir şekilde yapılmasını kapsamaktadır. Bir zamanlayıcı kullanılması ile gerçekleşen teknikte zamanı olabildiğince verimli kullanmak ve zamandan tasarruf etmek amaçlanmaktadır.

verimli-ders-calisma-nedir--1.jpg

Öğrenme yeteneğinin ve potansiyelinin belirli bir amaç doğrultusunda en üst seviyeye çıkarmak için yapılan bilinçli ve planlı çalışmaya Verimli Ders Çalışma denir. Verimli ders çalışmada zaman, öğrencinin belirlediği amaç ve öncelikleri doğrultusunda programlı ve verimli olarak kullanılır.

bloom-tam-ogrenme-modeli-nedir--1.png

Tam öğrenme modelinde öğrencinin duyuşsal ve bilişsel özellikleri ya da öğretim hizmetinin niteliği çok daha önemlidir. Bloom tarafından bulunan Tam Öğrenme Modelinde önemli olan farklı öğrenme hızlarına sahip olan öğrencilere, öğrenmeleri için gereken zamanın ve imkanların sunulması gerektiğidir. Tam Öğrenme Modelinin amacı öğrencilerin öğrenme becerilerinin ve gücünün artırılması...

ergenlik-donemi-nedir--1.jpg

Ergenlik dönemi, kişilerin çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecidir. Bu geçiş sürecinde, farklı büyüme ve gelişim alanlarında pek çok değişim aynı anda yaşanır. Ergenlik dönemi aynı zamanda birey tarafından başa çıkılması gereken gelişim görevlerinin yanı sıra deneyimlerle zenginleştiği bir süreci belirtir.

saglikli-internet-kullanimi-ne-demektir--1.jpg

Sağlıklı internet kullanımında; kişinin zihni sürekli olarak internet ve teknolojide değildir. Kişi internet olmadığı zaman yoksunluk çekmez. Günlük yapması gereken sorumluluklarını yerine getirir.Kişi interneti kullanma ve kontrol becerisine sahiptir ve daha çok araştırma, bilgiye erişim ve haber kaynaklarından yararlanma amacı ile interneti kullanır.

problemli-internet-kullanimi-cocuklarda-ve-genclerde-nasil-bir-etkiye-sebep-olmaktadir--1.jpg

Çocuklar ve gençlerde internet son yıllarda bilinçsiz ve problemli bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Çocukların kullandıkları platformların geliştirilmesi, oyunların ve uygulamaların süre kısıtlaması olmadan kullanılması, sosyal medyada birbiri ardına gelen bilgi içermeyen videolar nedeniyle internetin kullanım süresi de artmaya başlamıştır. Bunun neticesinde ise çocuklarda ve gençlerde internet problemli bi

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12