Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

universiteye-hazirlikta-kaygi-ve-stresin-ogrenciye-etkisi-1.jpg

Her yaştan bütün insanlar çeşitli stres durumlarında kaygı ve stres yaşayabilirler. Bu insanoğlunun içinde doğal olarak var olmaktadır. Ancak bu iki semptomun yoğun şekilde yaşanması durumunda başarıyı azaltıcı etkisi ortaya çıkmakta ve kişinin başarı grafiğini aşağıya doğru çekmektedir.

calisma-ortami-nasil-olmali--1.png

Çalışmaya tekrarla başlanmalıdır. Konu anlaşılmamış ise konu özetleri çalışılmalı ve ders öğretmenine sorulmalıdır. Konuya hakim olduktan sonra soru çözümlerine geçilmelidir. Her çalışma süresinde 10 dakika dinlenme arası vermek gerekir. Ders çalışma süresi uzadıkça dikkat dağılabilir.

psikolojik-saglamlik-1.png

Çok zor koşullara karşı, kişinin bu olumsuz koşulların üstesinden başarıyla gelebilme ve uyum sağlayabilme yeteneğidir. Psikolojik sağlamlık düzeyleri yüksek bireylerin karşılaştıkları yoksulluk, şiddet ve daha pek çok stresli yaşam olayıyla daha başarılı bir biçimde mücadele ettikleri saptanmıştır.

ogrenmeyi-etkileyen-faktorler-nelerdir--1.jpg

Öğrenmeyi etkileyen faktörler temel olarak üç ana maddeye ayrılmaktadır. Bu faktörler Öğrenen Kişi İle İlgili Özellikler, Öğrenme Yöntemi ve Öğrenme Malzemesi olarak üç grupta incelenebilir.

dengeli-beslenme-nedir--1.png

Dengeli beslenme, kişinin sağlıklı bir hayat sürmesi için gereken besinleri belirli miktarlarda ve düzenli olarak alınmasıdır. Dengeli beslenme aynı zamanda büyüme, gelişme, verimli ve sağlıklı olarak uzun süre yaşamak için gerekli olan enerjinin, çeşitli besin kaynaklarından yeterli, dengeli ve düzenli beslenme şeklinde alınmasıdır.

meslek-seciminde-ailenin-rolu--1.png

​İnsanlar meslek seçimlerine zemin oluşturan çeşitli yetenek ve özelliklerle dünyaya gelirler. Kişide var olan bu özelliklerle, bireylerin her yaşta aşama aşama ilerleme kaydettiğini söylemek mümkündür. Bireyin kendi özellikleri ile mesleğinin getirdiği özellikleri eşleştirerek kendisine en uygun mesleği seçmesi doğal ve istenen bir durumdur.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12