Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

problemli-internet-kullanimi-nedir--1.png

İnternet asıl olarak araştırma yapmak, bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak, dünyadaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için ve iletişim kaynaklarını güçlendirmek amaçlarıyla geliştirilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Başlangıçta bu hedefler baz alınarak kullanılmaya başlanan internet, zaman içerisinde kullanım amaçlarının dışına çıkmaya başlamıştır.

akademik-erteleme-nedir-zararlari-ve-basa-cikma-yontemleri-nelerdir--1.jpg

Akademik erteleme öğrencilerin, ödev yapma, çalışma programına uyma, sınavlara hazırlanma gibi akademik görevlerini ve sorumluluklarını, herhangi bir nedene dayandırmadan kısmi olarak ya da tamamının yerine getirmemesidir. Akademik bakımdan öğrencilerin ödevlerini yapmamaları, sınavlarına çalışmamaları, çalışma programlarına riayet etmemeleri çocukların akademik bakımdan negatif olarak etkilemektedir.

stem-nedir--1.png

STEM içinde çeşitli bilim dalları barındıran bir eğitim türüdür. Öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan, onları cesaretlendiren, öğrendikleri bilgileri şekillendirmeye müsade eden ve önceden öğrendikleri bilgileri yenileriyle pekiştirmelerini sağlayan bir eğitim modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

internet-ve-teknolojinin-dogru-kullanimi-1.png

İnternet ve teknoloji bize keyif veren, özgürlük fırsatları sunan, başarı ve güç duygularını yaşamamıza sebep olan, uygulama çeşitliliği ile günlük hayatımızı kolaylaştıran fakat sanal dünyada çok fazla vakit geçirdiğimiz bir mecradır.

cocugunuzun-uyku-ihtiyaci-oldugunu-nasil-anlarsiniz-uyku-icin-5-kritik-oneri-1.jpg

Eğitim ve akademik başarı ile ilgili yapılan çalışmalarda uykunun zihinsel faaliyetler üzerinde , öğrenmeye ve öğrenmenin kalıcı hale gelmesinde, öğrenilen bilginin kodlanmasında oldukça yüksek etkisi olduğu görülmektedir.

cocuklar-icin-zeka-ve-hafiza-gelisimini-saglayan-5-oyun-1.png

Satranç, lego, mangala gibi bazı oyunlar çocuklarda zeka ve hafıza gelişimini olumlu yönde etkiler.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12