Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

mantiksal-–-matematiksel-zeka-nedir-mantiksal-–-matematiksel-zekaya-sahip-olan-ogrencilerin-ozellikleri-nelerdir--1.jpg

Çoklu Zeka Kuramının içerisinde yer alan Mantıksal – Matematiksel Zeka, eleştirel düşünme, soyut düşünebilme, sayılandırma ve nedenleme ile ilgilidir. Bu zeka türüne sahip olan öğrenciler, neden-sonuç ilişkilerini düzgün bir şekilde kurarlar ve anlamlandırırlar. Mantıksal kuralları uygulamakta zorlanmazlar. Soyut işlemlere karşı duyarlı yapıları bulunur.

bilisim-ne-demektir--1.jpg

Son yıllarda karşımıza sıklıkla çıkan sorulardan biri de ‘Bilişim Nedir?’ sorusudur. Bilişim, teknoloji ve bilginin bir araya gelerek oluşturduğu sonuca verilen isimdir. Bilişim sadece bilgisayar kullanımı olarak algılanmamalıdır. Teknoloji ile bilgi arasında kurulan bir köprü niteliğinde olan bilişim ile teknoloji çağının gerekleri yerine getirilir.

kariyer-engeli-nedir--1.jpg

Öğrencinin içinde bulunmadığı dış faktörler de öğrencilerin meslek seçimlerinde engel olabilmektedir. Aile beklentileri, arkadaş çevresi ve arkadaş beklentileri, ekonomik sebepler, aile bireylerinin meslekleri, mesleğin toplumdaki değeri ile mesleğin çalışma ve kazanç koşulları o mesleğin seçilmesinde etki etmektedir.

meslek-seciminde-ailenin-rolu-1.jpg

Aile hayatı çocukların kişilik gelişimleri, sosyal hayatlarını ve okul başarısını nasıl etkiliyor aynı şekilde çocukların meslek seçimlerinde de aynı şekilde etkilediğini söylemek mümkündür. Meslek seçiminde ailenin rolü ile ailenin sahip olduğu meslekler, çocuğun akademik süreç içindeki yaklaşım biçimleri, çocuğa yapılan telkinler, öne çıkarılan meslekler, ailenin verdiği örnekler, yaşam hikayeleri, iş hayatları, ailenin beklentileri çocuğun meslek seçimi üzerinde etkilidir.

meslek-seciminde-anne-baba-tutumu-kaca-ayrilir--1.jpg

Meslek seçiminde anne baba tutumu temel olarak 3 ana maddede incelenmektedir. Meslek seçimlerinde çocuk üzerinde etkileri görülen anne baba tutumlarına ayrıntılı olarak bakmak gerekirse...

olumlu-duygular-nelerdir-olumlu-duygulara-nasil-sahip-olabiliriz--1.jpg

Olumlu duygular, mutlu olmak, neşeli olmak, takdir edildiğini hissetmek, huzur , kendini güvende hissetmek, gurur duymak, rahatlamak, coşkulu olmak gibi duygulardan oluşmaktadır. Pozitif duygulara sahip olmak için...

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12