Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

egitim-nedir--1.jpg

Literatürde, eğitim ile ilgili geniş ve birbirinden farklı tanımlamalar bulunmaktadır. Asıl olarak bu farklılıkların nedeni, eğitimcilerin amaçlarının birbirinden farklı olmasıdır. Eğitim, bireyin davranışlarında, kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı ve istendik davranışlar meydana getirme sürecidir.

21-yuzyil-becerileri-nelerdir--1.png

Problem çözme, eleştirel düşünme, işbirliği, iletişim, teknoloji ve bilgi okuryazarlığı, esneklik, olay ve durumlara uyum sağlayabilme, gereken zamanlarda adapte olabilme ve finansal okuryazarlık 21.yüzyıl becerileri olarak tanımlanmaktadır. Bu beceriler sabit bir içeriğe bağlı kalmadan, günün koşullarına göre değişim göstermektedir. Öğrencilerin 21. yüzyılda kazanmaları beklenen tüm bu beceriler bir bütün olarak hayat boyu öğrenme tanımı ile yakından ilişkilidir.

egitimde-iyi-ornek-nedir--1.jpg

Çocukların öğrenmesine katkı sunan, geliştirildiği öğrenme ortamında çocukların kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlayan, çocukların yeni ve yaratıcı fikirlerini besleyen ve destekleyen yapısıyla, bilgi, beceri ve iyi davranışlar kazandıran çalışmalardır. Çocukların genel olarak ‘iyi olma hali’ ni geliştirme üzerine çalışmalar yapılarak, aynı zamanda eğitim ile ilgili var olan problemlere alternatif çözümler üretilir.

15-maddede-satrancin-faydalari-1.jpg

Satrancın zihni geliştirdiği ve zeka ile olan yakın ilişkisi yadsınamaz bir gerçek. Bugün bir çok kişi çocuklarının geleceğine, zeka ve konsantrasyonun gelişimine katkı sağlaması amacıyla satranç dersi aldırıyor. Günümüzde bir eğitim aracı haline gelen satranç ile çocuklar birden fazla olumlu davranış kazanıyor.

satranc-nedir--1.jpg

Satranç fiziksel kuvvet gerektiren ya da şans oyunlarından farklı olarak zihinsel becerilerdeki kıvraklık ile diğer dallardan belirgin olarak ayrılır. Asıl olarak satranç sadece bir zeka oyunu değildir. Aynı zamanda yapısı ve oynanışı bakımından matematiksel bir orantı içindedir.

krallarin-oyunu-olarak-bilinen-satrancin-faydalari-1.jpg

Beynin hem sol lobunu hem de sağ lobunu en fazla çalıştıran oyunlardan biri de ‘Kralların Oyunu’ olarak bilinen satranç. Satranç, kişide, konsantrasyonu yüksek tutan bir strateji oyunu.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12