Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

-bilisim-teknolojisinin-yararlari-nelerdir--1.jpg

İnsanların ihtiyacına göre şekillenen bilgisayar yazılımları, bilişimin amaçlarındandır. Günümüz koşullarında ileri seviyelere gelebilmek bilişim ve teknoloji alanlarındaki gelişmelerle doğru orantılıdır.

egitimciler-ve-ogretmenler-icin-13-faydali-uygulama-1.jpg

Teknoloji eğitime entegre edildiği zaman ortaya çok daha ilginç, çok daha heyecanlı sonuçlar çıkabiliyor. Öğretmenler konuyu daha anlaşılır hale getirmek, öğrenme ortamını daha akılda kalıcı olmasını sağlamak ve öğrencilerin keyif alarak öğrenebilmeleri için eğitime yardımcı uygulamaları çok daha fazla kullanıyorlar.

ogrencilerin-siklikla-yasadigi-sinav-kaygisi-nasil-yenilir--1.jpg

Sınav kaygısını yenmede birçok fiziksel ve anlayış anlamında düzenleme bulunmaktadır. Sınav kaygısının azaltılmasında ilk olarak öğrencinin, fiziksel anlamda hayatını düzene koyarak şekillendirmesi ve hayatını düzenlemesi gerekir.

sinav-kaygisinin-nedenleri-nelerdir--1.jpg

Sınav kaygısında öğrenci kaynaklı nedenler ve öğrencinin çevresi kaynaklı nedenler bulunmaktadır. Öğrencinin kendisi ile ilgili nedenler genellikle öğrencinin kişisel özellikleri ile ilgilidir. Öğrencinin kendi kişisel yeteneklerinin üzerinde beklenti içinde bulunması ve kaygılı kişilik özellikleri özellikle mükemmeliyetçi kişilik yapısına sahip öğrencilerde daha fazla görülmektedir.

sinav-kaygisi-nedir-sinav-kaygisinin-etkileri-nelerdir--1.jpg

Sınav kaygısı, ya da başka bir deyişle başarı kaygısı ya da performans kaygısı, sınav sırasında ya da sınavı değerlendirme durumunda yaşanan durumlardır. Bu durumlar, bilişsel, fiziksel, davranışsal ve duyuşsal özellikleri olan , öğrencilerin gerçek performanslarını ortaya koymasına engel olan ve öğrencide gergin bir his oluşmasına neden olan duygu durumudur.

sinav-kaygisi-ve-fiziksel-belirtileri-1.png

Kaygı, çevrede bir tehlike ya da belirsizliklik durumu olduğunda hissedilen en doğal duygudur. Sınav kaygısı da aynı diğer kaygılar gibi aslında sınavı yönetmede yaşanan sıkıntılardan oluşan bir durumdur.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12