Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

sorumluluk-duygusu-1.png

Sorumluluk duygusu bir kişilik özelliği olarak ya da sonradan kazanılan bir beceri olarak değerlendirilebilir. Bazı bireyler kişilik özellikleri sebebiyle sorumluluk kazanmaya daha yatkın ya da istekli olabilirler.

her-gun-kitap-okumanin-faydalari-1.png

Kitap okuduğunuz her an aslında beyninizi geliştiriyorsunuz veya bilgilerinizin yenilenmesini sağlıyorsunuz. Kitap okumanın beyin aktivitelerini hızlandırdığını biliyoruz.

steven-paul-jobs-1.png

Steve Jobs estetik algısının toplumdaki ilgi odağı oluşturmadaki rolünün farkındaydı. Bu bakımdan tasarımın önemini her fırsatta vurgulayan Jobs, zarif ve aynı zamanda işlevselliği yüksek ürünler geliştirmiştir. Ürünlerin şık, çekici ve fonksiyonel olmasından dolayı hatırı sayılır bir hayran ve kullanıcı kitlesi edinmiştir. Fortune Dergisi Steve Jobs’u 2007 yılında En Güçlü İşadamı olarak göstermiştir.

albert-einstein-1.png

21.yüzyılda ‘’Yüzyılın Kişisi’’ olarak seçilen Nobel Ödüllü Teorik Fizikçi Albert Einstein (1879-1955), tüm zamanların en iyi fizikçileri arasında 1. sırada yer almaktadır. Kuantum Teorisi, Kozmoloji, İzafiyet Teorisi, Kara Delikler, Görelilik Kuramı, Kütle Enerji Eşitliği ve Fotoelektrik gibi birçok konuda ileri derecede çalışmalar yapmıştır ve bu anlamda bilime yön veren en etkin kişi ve adını dünya fizik tarihine altın harflerle yazdıran bir dahidir.

nikola-tesla-1.jpg

Société Electrique Edison’ da mühendislik ve fizik alanındaki ileri yeteneğine yönetim becerisi de ekledi. Bu şirkette dinamo motorları ile motorların gelişmiş versiyonlarını tasarladı ve inşa ettirdi. Nikola Tesla günümüzde daha çok alternatif akımın elektrik kaynağı sistemine verdiği katkılarla tanınmaktadır.

alan-turing-1.jpg

Alan Turing, düşünülen matematiksel problemlerin algoritma ile betimlenebildiğini ve bu matematiksel betimlemelerin makina kullanılarak çözülebileceğini, bir bakıma ilk bilgisayar sisteminin temelini soyut, düşünsel ve kavramsal olarak kanıtlamıştır.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12