Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

albert-einstein-1.png

21.yüzyılda ‘’Yüzyılın Kişisi’’ olarak seçilen Nobel Ödüllü Teorik Fizikçi Albert Einstein (1879-1955), tüm zamanların en iyi fizikçileri arasında 1. sırada yer almaktadır. Kuantum Teorisi, Kozmoloji, İzafiyet Teorisi, Kara Delikler, Görelilik Kuramı, Kütle Enerji Eşitliği ve Fotoelektrik gibi birçok konuda ileri derecede çalışmalar yapmıştır ve bu anlamda bilime yön veren en etkin kişi ve adını dünya fizik tarihine altın harflerle yazdıran bir dahidir.

nikola-tesla-1.jpg

Société Electrique Edison’ da mühendislik ve fizik alanındaki ileri yeteneğine yönetim becerisi de ekledi. Bu şirkette dinamo motorları ile motorların gelişmiş versiyonlarını tasarladı ve inşa ettirdi. Nikola Tesla günümüzde daha çok alternatif akımın elektrik kaynağı sistemine verdiği katkılarla tanınmaktadır.

alan-turing-1.jpg

Alan Turing, düşünülen matematiksel problemlerin algoritma ile betimlenebildiğini ve bu matematiksel betimlemelerin makina kullanılarak çözülebileceğini, bir bakıma ilk bilgisayar sisteminin temelini soyut, düşünsel ve kavramsal olarak kanıtlamıştır.

isaac-newton--1.jpg

Isaac Newton, evrensel kütle çekimi ile hareket kanunlarını ortaya koyan bilim insanıdır. Dünyadaki nesneler ile gökyüzündeki nesnelerin hareketlerinin aynı doğal yasalar çerçevesinde yönetildiklerini kendi bulduğu kütleçekim kanunu ve çalışmalarında göstermiştir. Çalışmaları Kepler’in gezegen hareketleri kanunu ile tutarlılık göstermektedir.

elon-reeve-musk-1.jpg

Elon Musk (Mühendis, Endüstriyel Tasarımcı, Teknoloji Girişimcisi), Forbes Dergisi’nin 2016 yılında yayımladığı ‘Dünya’nın En Güçlü İnsanları’ listesinde 25. sırada yer almıştır. 2019 yılında Forbes dergisinin yayınladığı ‘Dünyanın En Yenilikçi İnsanları ‘listesinde 1. sırada yer almıştır.

ord-prof-dr-cahit-arf-1910-1997-bilim-insani-matematikci--1.jpg

Matematik çalışmaları ile tüm dünyada tanınan Cahit Arf(1910-1997) ; Cebir çalışmaları, elastisite teorisi, mühendislik matematiği, analiz, geometri, lokal cisimlerde dallanma ve sentetik geometri problemlerinin pergel ve cetvel yardımıyla da çözülebileceği konularında yaptığı çalışmalarla tanınan bir dahidir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12