Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

cocuklara-kitap-okuma-aliskanligi-nasil-kazandirilir--1.png

Kitaplar çocuklarda küçük yaşlardan itibaren dil gelişimini destekleyen ve geliştiren en önemli araçlardan biridir. Çocuğu sadece dil bakımından değil aynı zamanda duygusal, bilişsel ve ahlaki olarak da geliştiren bir araçtır.

cocuk-gelisiminde-doganin-onemi-1.png

Çocuklara doğa sevgisinin ve doğa bilincinin kazandırılacağı dönem, erken çocukluk dönemidir. Çocuğun doğa ile etkileşimi, erken dönemde doğaya karşı farkındalık geliştirmesine yardımcı olur, ileriki dönemde ise çocuğun ekolojik sorumluluğunun gelişmesini ve ekolojik bağlılığa saygı duymasını sağlamaktadır.

ozguven-nedir--1.png

Özgüven, inanç ve duygulara dayanan, beklentileri ve eğilimleri ifade eden bir tutumdur diyebiliriz. Özgüven en basit tanımı ile bireyin kendisine yönelik iyi duygular geliştirmesi ve sonuçta kendisini iyi hissetmesi anlamına gelmektedir. Diğer bir deyişle, kişinin kendisi olmaktan mutlu ve memnun olması, doğal sonucu olarak çevresiyle de barışık olması anlamına gelmektedir.

oyun-ortamlarinin-zeka-gelisimindeki-yeri--1.png

Anne babalar ya da çocuğun bakımını ve gelişimini üstlenen ebeveynler çocuklarının sayısal zekânın gelişimini farklı şekillerde sağlarlar. Sayısal zekanın geliştirilmesi için çocuğun bebeklik döneminden itibaren oynayabileceği, kullanabileceği materyaller ve ortamlar sunulması önemlidir.

12-maddede-kayginin-fiziksel-bilissel-ve-duygusal-belirtileri-nelerdir--1.jpg

Kaygının fiziksel, bilişsel ve duygusal belirtileri bulunuyor. 12 maddede kaygının fiziksel, bilişsel ve duygusal belirtileri;

kasparov-1.png

Gelmiş geçmiş en büyük satranç oyuncusu olan Kasparov, 1985 ile 2000 yılları arasında üst üste Dünya Şampiyonu olarak adını altın harflerle satranç dünyasına yazdırmıştır.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12