Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

12-maddede-steam-egitiminin-onemi-1.png

STEAM Eğitimi çocukların ve gençlerin; Yeteneklerini fark etmelerini ve geliştirmelerini sağlar, Eleştirel ve estetiksel bakış açısı kazandırır,...

steven-spielberg-1.jpg

Steven Spielberg farklı olmasının, hayallerinin önüne geçmesine izin vermedi. O sıfırdan başladı ve kendi iç motivasyonu ve çalışkanlığı ile başarıya giden yola doğru kendisini itti. Spielberg bu anlamda bir hayali olan herkesin bu hayalini gerçekleştirmek için belki de itici ufak bir güce ihtiyaç duyduğunun en canlı kanıtıdır.

stem-ve-steam-arasindaki-farklar-1.png

Son dönemlerde özellikle STEM ve STEAM isimlerini okullarda verilen eğitim programlarının içinde sıklıkla duyuyoruz. Peki, STEM ve STEAM nedir? Neden STEM eğitimine ihtiyaç var?

okul-oncesi-donemde-cocuklarin-zeka-ve-hafiza-gelisimleri-nasil-desteklenmeli--1.jpg

Çocukların bebeklik dönemlerinden itibaren erken çocukluk döneminde ve okul öncesi dönemde zeka geliştirici etkinliklerde ve çalışmalarda bulunması onları akranlarından biraz daha önde olmasını sağlıyor.

anaokulu ve ilköğretim kademelerinde stem çalişmalarini uygulayabilmek için 5 yöntem-1.jpg

STEM becerilerini öğretmeye başlamak bir çocuk için hiçbir zaman geç değildir. Eğitim programının içine eklenebilecek matematik ve fen etkinlikleri ile öğrencilere, onların geri kalan hayatlarında yardımcı olacak temel kavramlar öğretilebilir. Anaokul ve ilköğretim öğrencilerini okulda, gündelik hayatta ve gelecekteki kariyerlerinde ömür boyu başarılı olmalarını sağlamak amacıyla kullanılan STEM etkinliklerinde 5 farklı yöntem uygulanabilir.

okul-oncesi-donemde-verilen-muzik-egitiminin-cocuk-gelisimine-etkisi-1.jpg

Üç ile altı yaş arası olarak kabul edilen okul öncesi dönem, çocuklarda var olan yeteneklerin ortaya çıkması, zeka düzeylerinin belirlenmesi, daha bilinçli eğitilmeleri ve farkında olan kişiler olarak yetiştirilmeleri bakımından son derece önemli bir dönemdir. Çocuklardaki bu farklılıkların belirlenmesi bakımından okul öncesi dönemin yararları yadsınamaz.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12