Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

odaklanma-becerisi-nasil-kazanilir--1.png

Derin çalışma, bilişsel zorlu bir görevi yerine getirebilmek için kullanacağımız bir odaklanma aktivitesidir. Odaklanma Becerisi tamamen sessiz, dikkat dağıtıcı şeylerin bulunmadığı bir yerde, tüm bildirimleri, mesajları, telefonun sesini kapatarak kendinizi tamamen işe vermek demektir.

ergenlik-doneminde-aile-tutumu-1.png

Herşeyden önce iyi bir dinleyici olun ve güven verin. Yeteneklerini ve ilgilerini tanımaya çalışın. Hedeflerini ve hayallerini kısıtlayıcı, yargılayıcı, küçümseyici ifadelerden kaçının.

verimli-ders-calisma-sirasinda-planinizi-olustururken-dikkat-etmeniz-gereken-noktalar-1.jpg

Verimli ders çalışma sırasında uygulanması gereken bir takım kurallar bulunuyor...

adim-adim-pomodoro-teknigi-1.jpg

Verimli ders çalışma tekniklerinden biri olan Pomodoro Tekniği, zaman yönetimi ve planlamanın sistemli bir şekilde yapılmasını kapsamaktadır. Bir zamanlayıcı kullanılması ile gerçekleşen teknikte zamanı olabildiğince verimli kullanmak ve zamandan tasarruf etmek amaçlanmaktadır.

cocuklarin-keyif-alarak-ogrenebilecegi-en-iyi-kodlama-siteleri-1.jpg

Çocukların keyif alarak öğrenebileceği kodlama oyunları olan birden fazla site bulunuyor. Kodlama oyunları ile kodlama eğitimini çocuklarınız çok daha kolay bir şekilde ve sıkılmadan kodlama öğrenebilir.

verimli-ders-calisma-nedir--1.jpg

Öğrenme yeteneğinin ve potansiyelinin belirli bir amaç doğrultusunda en üst seviyeye çıkarmak için yapılan bilinçli ve planlı çalışmaya Verimli Ders Çalışma denir. Verimli ders çalışmada zaman, öğrencinin belirlediği amaç ve öncelikleri doğrultusunda programlı ve verimli olarak kullanılır.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12