Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

problemli-internet-kullanimi-cocuklarda-ve-genclerde-nasil-bir-etkiye-sebep-olmaktadir--1.jpg

Çocuklar ve gençlerde internet son yıllarda bilinçsiz ve problemli bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Çocukların kullandıkları platformların geliştirilmesi, oyunların ve uygulamaların süre kısıtlaması olmadan kullanılması, sosyal medyada birbiri ardına gelen bilgi içermeyen videolar nedeniyle internetin kullanım süresi de artmaya başlamıştır. Bunun neticesinde ise çocuklarda ve gençlerde internet problemli bi

universiteye-hazirlikta-kaygi-ve-stresin-ogrenciye-etkisi-1.jpg

Her yaştan bütün insanlar çeşitli stres durumlarında kaygı ve stres yaşayabilirler. Bu insanoğlunun içinde doğal olarak var olmaktadır. Ancak bu iki semptomun yoğun şekilde yaşanması durumunda başarıyı azaltıcı etkisi ortaya çıkmakta ve kişinin başarı grafiğini aşağıya doğru çekmektedir.

motor-becerileri-nelerdir--1.jpg

Kaba motor ve ince motor becerileri olarak adlandırılan bedensel hareketler, zaman içinde gelişimi ilerletmek ve ivme katmak üzerine programlanmıştır. Bir bireyin anne karnından itibaren yaptığı hareketler mevcuttur. Bu hareketler doğum ile beraber dış ortamda da refleks olarak devam eder. Zaman ilerleyip de bebeklikten çocukluğa geçiş evresinde refleks hareketleri irade dayalı ve bilinçli bir şekilde yapılan hareketlere dönüşür.

calisma-ortami-nasil-olmali--1.png

Çalışmaya tekrarla başlanmalıdır. Konu anlaşılmamış ise konu özetleri çalışılmalı ve ders öğretmenine sorulmalıdır. Konuya hakim olduktan sonra soru çözümlerine geçilmelidir. Her çalışma süresinde 10 dakika dinlenme arası vermek gerekir. Ders çalışma süresi uzadıkça dikkat dağılabilir.

psikolojik-saglamlik-1.png

Çok zor koşullara karşı, kişinin bu olumsuz koşulların üstesinden başarıyla gelebilme ve uyum sağlayabilme yeteneğidir. Psikolojik sağlamlık düzeyleri yüksek bireylerin karşılaştıkları yoksulluk, şiddet ve daha pek çok stresli yaşam olayıyla daha başarılı bir biçimde mücadele ettikleri saptanmıştır.

okul-oncesi-cocuklarda-dil-gelisimine-yonelik-materyaller-nelerdir--1.png

Çocuklarla yapılan oyun, kitap okuma, hikaye anlatma, şiir okuma, tekrarlama, parmak oyunları, tekerleme, drama gibi çalışmalarla çocukların hem keyifli zamanlar geçirmeleri, hem de dilin düzgün kullanılması sağlanabilir. Bu şekilde yapılan çalışmalarla erken dönemden itibaren geniş bir kelime haznesi, etkili konuşma ve iyi bir diksiyon kazanan çocuklar ileri dönemlerde sosyal bakımdan daha sosyal, öz güvenli ve girişken olurlar.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12