Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

kaliteli-zaman-ne-demektir-cocuklarla-kaliteli-zaman-nasil-gecirilir--1.jpg

Kaliteli zaman, anne babaların çocuklarıyla karşılıklı etkileşime dayalı sözsel ya da sözsel olmayan bir şekilde paylaşımda bulunmalarıdır. Beraber olarak yapılan paylaşımlar çocuğun zihinsel, bedensel, duygusal ya da sadece sosyal gelişimine katkı sağlayacak şekilde olabilir. Bu paylaşımların içerikleri eğitici ve öğretici olduğu kadar eğlendirici de olmalıdır.

bloom-taksonomisi-nedir--1.png

Taksonomi en basit haliyle, varlıkların basitten karmaşığa doğru ya da birbirlerinin ön koşulu olmasını sağlayacak şekilde aşamalı olarak sınıflandırılmasıdır. Öğrenme, eğitim, öğretim ve deneyimler sonucunda davranışlarda meydana gelen kalıcı değişiklikler olarak tanımlanır. Algı biçimleri, öğrenme stilleri kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi konuya göre kişinin kendi içinde de farklılık gösterebilmektedir.

beynin-sag-bolumu-ve-sol-bolumu-calisma-sekilleri-nelerdir--1.png

Düşünme, öğrenme, ezberleme, sorunlara analitik yaklaşabilme, sorun yada problemlerin mantıksal açıdan hızlı ve detaylı olarak analiz etme ve yeni bilgiler kazanma yeteneğinin birleşiminden meydana gelen zekanın var olmasını sağlayan insan beyni sayısal ve sözel olarak iki bölüme ayrılmaktadır.

cocugun-dil-gelisiminde-kritik-donemler-1.png

Bugün bir dilin kazanılması, geliştirilmesi ve ilerletilmesi konusunda çalışan bir çok araştırmacı dil gelişiminde en önemli ve en kritik dönemin okul öncesi dönem olduğu konusunda hemfikirdirler. Dilin öğrenilmesi çocuğun öğrenmesinde çok önemli bir etkendir. Çocukta dil eğitimine erken yaşlardan itibaren önem verilmeli ve çocukta dilin gelişimini destekleyici uygun ortamlar hazırlanmalıdır.

faydalari-saymakla-bitmeyen-satranc-sporunu-oynayabileceginiz-en-iyi-5-site-onerisi-1.jpg

Zihinsel ve sosyal ilişkiler anlamında faydaları saymakla bitmeyen satrancı online olarak, kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz en iyi 5 site önerisi

ogrenmeyi-etkileyen-faktorler-nelerdir--1.jpg

Öğrenmeyi etkileyen faktörler temel olarak üç ana maddeye ayrılmaktadır. Bu faktörler Öğrenen Kişi İle İlgili Özellikler, Öğrenme Yöntemi ve Öğrenme Malzemesi olarak üç grupta incelenebilir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12