Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

ideal-beslenme-cantasinda-neler-olmali-1.jpg

Çocukların sağlıklı fiziksel ve mental gelişimleri ile sağlıklı büyüme hızını yakalayabilmeleri için vitamin, protein, iyot, demir ve B12 vitamininden zengin besinler tercih edilmelidir. Ev ortamında sağlıklı beslenme alışkanlıklarının çocuklara kazandırılması ile beraber okul çağında da aynı alışkanlıkların büyük ölçüde devam ettiği görülüyor.

dengeli-beslenme-nedir--1.png

Dengeli beslenme, kişinin sağlıklı bir hayat sürmesi için gereken besinleri belirli miktarlarda ve düzenli olarak alınmasıdır. Dengeli beslenme aynı zamanda büyüme, gelişme, verimli ve sağlıklı olarak uzun süre yaşamak için gerekli olan enerjinin, çeşitli besin kaynaklarından yeterli, dengeli ve düzenli beslenme şeklinde alınmasıdır.

zeka-gelisimini-saglayan-ve-destekleyen-6-temel-yapi-tasi-1.jpg

Beslenmenin ve kaliteli yiyeceklerin insan beyni ve zeka üzerindeki olumlu etkileri üzerine araştırma yapan bilim adamları, zekaya ve hafızaya iyi gelen belli başlı yiyecekleri açıkladılar. Çocuklarda zeka gelişiminde kilit rolde bulunan, beyin fonksiyonlarını arttıran ve zeka gelişimini sağlayan 6 temel yapı taşı bulunmaktadır.

beslenmenin-zeka-gelisimindeki-yeri-ve-onemi-1.jpg

Zekanın gelişimindeki önemli faktörlerden biri de sağlıklı ve kaliteli beslenmektir. Beslenme sadece karnın doyması olarak algılanmamalıdır. Zeka gelişimi ile beslenme arasında önemli bir ilişki mevcuttur. Sinir sistemi gelişiminde özellikle bazı gıdaların önemli rolü olduğu bilinmektedir. Beslenme, bir çocuğun fiziksel gelişiminin yanı sıra zihinsel gelişiminde de son derece önemli bir faktördür.

meslek-seciminde-ailenin-rolu--1.png

​İnsanlar meslek seçimlerine zemin oluşturan çeşitli yetenek ve özelliklerle dünyaya gelirler. Kişide var olan bu özelliklerle, bireylerin her yaşta aşama aşama ilerleme kaydettiğini söylemek mümkündür. Bireyin kendi özellikleri ile mesleğinin getirdiği özellikleri eşleştirerek kendisine en uygun mesleği seçmesi doğal ve istenen bir durumdur.

meslek-seciminde-anne-baba-tutumu-kaca-ayrilir--1.png

Meslek seçimlerinde çocuk üzerinde etkileri görülen anne baba tutumları...

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12