Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

yks-2021-aciklandi-2021-yks-universite-kontenjan-sayilari-1.png

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ‘2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu yayınladı. ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan http://osym.gov.tr adresinden açıklanan YKS 2021 Tercih Kılavuzunda üniversite taban puanları ve kontenjan sayıları bilgisi yer alıyor.

yks-2121-tercih-islemleri-ne-zaman-baslayacak--1.png

YKS 2021 sınavının sonuçlarının belirlenen tarihten önce açıklanmasının ardından, tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı da merak ediliyor. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre adaylar puanları doğrultusunda tercih yapacak ve daha sonra yerleştirme sonuçlarına odaklanacaklar.

yuksek-ogrenim-kurumlari-sinavi-baraj-puanlari-dusuruldu--1.png

2021 Haziran ayının sonunda gerçekleşen Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı sonrasında baraj puanları açıklanmıştı. Bu yıl gerçekleşen ve adaylar için hayli zorlayıcı olan YKS sonrasında çok sayıda aday baraja takıldı. Bu durum baraj puanlarının düşürülmesi beklentilerini de beraberinde getirmişti.

2021-yks-tercih-nasil-yapilir-yks-tercih-son-gun-ne-zaman--1.gif

Bu yıl 2021 YKS sonuçlarına göre tercihlerini gerçekleştiren milyonlarca öğrenci puan hesaplamalarını yaparak hayalini kurduğu üniversiteye ve bölüme girmeye çalışıyor. 2021 YKS tercih sürecinin devam ettiği bu günlerde akıllardaki en önemli soru ise 2021 YKS tercih son gün ne zaman?

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12