Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

okul-oncesi-donemde-cocuklarin-zeka-ve-hafiza-gelisimleri-nasil-desteklenmeli--1.jpg

Çocukların bebeklik dönemlerinden itibaren erken çocukluk döneminde ve okul öncesi dönemde zeka geliştirici etkinliklerde ve çalışmalarda bulunması onları akranlarından biraz daha önde olmasını sağlıyor.

okul-oncesi-donemde-verilen-muzik-egitiminin-cocuk-gelisimine-etkisi-1.jpg

Üç ile altı yaş arası olarak kabul edilen okul öncesi dönem, çocuklarda var olan yeteneklerin ortaya çıkması, zeka düzeylerinin belirlenmesi, daha bilinçli eğitilmeleri ve farkında olan kişiler olarak yetiştirilmeleri bakımından son derece önemli bir dönemdir. Çocuklardaki bu farklılıkların belirlenmesi bakımından okul öncesi dönemin yararları yadsınamaz.

okul-oncesi-donemde-cocuklara-kitap-okumanin-faydalari-1.jpg

Okul öncesi dönemde çocuklara okunacak her masal ya da hikaye kitabı onların dil yeteneklerinin gelişmesini sağlamaktadır. Bebeklikten itibaren düzenli olarak okuma eyleminde dinleyici olarak bulunmaları dinlenme yetilerini geliştirmekte, sözcük kazanımlarını çoğaltmakta, dili öğrenme ve dili kodlayabilme yeteneğinin erken safhada kazanılmasını sağlamaktadır.

okul-oncesi-donemde-satranc-egitiminin-faydalari-1.jpeg

Okul öncesi dönem olarak tabir edilen 3-6 yaş dönemi çocukların bilişsel ve fiziksel olarak en hızlı geliştikleri dönemdir. Okul öncesi dönemde öğrenilen ve kazanılan her deneyim, beynin çalışma kapasitesini belirleyici ve artırıcı özelliktedir. Çocukların okul öncesi dönemde satranç gibi pozitif uyaranlara maruz kalması ile kişilik ve zeka gelişimlerinde de olumlu olarak katkısı olduğu görülmektedir.

-anaokulunda-satrancin-onemi-ve-ozellikleri-1.jpg

Anaokulunda verilen satranç dersleri ile okul öncesi çocuğundaki tüm gelişim alanlarındaki davranışların en üst düzeye çıkarılması hedeflenmektedir. Anaokulu satranç programında satranç öğretmeni, satrancı keyifli bir şekilde ve oyunlaştırarak anlatmalı, çocuğun merak içgüdüsünü bu anlamda beslemelidir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12