Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

well-being-nedir--1.jpg

Kişinin beden, ruh ve zihin dengesinin tam ve sağlıklı olması anlamına gelen Well being, bütünsel olarak bir ‘iyi olma hali’ ya da ‘bütünsel esenlik’ olarak adlandırılır. Son yıllarda hayatımıza giren ve adını sıklıkla duyduğumuz Well being ile hem öğrenciler hem de çalışanlar iyileştirme çalışmalarına katılabilirler.

okul-oncesi-donemde-cocuklara-kitap-okumanin-faydalari-1.jpg

Okul öncesi dönemde çocuklara okunacak her masal ya da hikaye kitabı onların dil yeteneklerinin gelişmesini sağlamaktadır. Bebeklikten itibaren düzenli olarak okuma eyleminde dinleyici olarak bulunmaları dinlenme yetilerini geliştirmekte, sözcük kazanımlarını çoğaltmakta, dili öğrenme ve dili kodlayabilme yeteneğinin erken safhada kazanılmasını sağlamaktadır.

bloom-tam-ogrenme-modeli-nedir--1.png

Tam öğrenme modelinde öğrencinin duyuşsal ve bilişsel özellikleri ya da öğretim hizmetinin niteliği çok daha önemlidir. Bloom tarafından bulunan Tam Öğrenme Modelinde önemli olan farklı öğrenme hızlarına sahip olan öğrencilere, öğrenmeleri için gereken zamanın ve imkanların sunulması gerektiğidir. Tam Öğrenme Modelinin amacı öğrencilerin öğrenme becerilerinin ve gücünün artırılması...

bilisim-ne-demektir--1.jpg

Son yıllarda karşımıza sıklıkla çıkan sorulardan biri de ‘Bilişim Nedir?’ sorusudur. Bilişim, teknoloji ve bilginin bir araya gelerek oluşturduğu sonuca verilen isimdir. Bilişim sadece bilgisayar kullanımı olarak algılanmamalıdır. Teknoloji ile bilgi arasında kurulan bir köprü niteliğinde olan bilişim ile teknoloji çağının gerekleri yerine getirilir.

kaliteli-zaman-ne-demektir-cocuklarla-kaliteli-zaman-nasil-gecirilir--1.jpg

Kaliteli zaman, anne babaların çocuklarıyla karşılıklı etkileşime dayalı sözsel ya da sözsel olmayan bir şekilde paylaşımda bulunmalarıdır. Beraber olarak yapılan paylaşımlar çocuğun zihinsel, bedensel, duygusal ya da sadece sosyal gelişimine katkı sağlayacak şekilde olabilir. Bu paylaşımların içerikleri eğitici ve öğretici olduğu kadar eğlendirici de olmalıdır.

dengeli-beslenme-nedir--1.png

Dengeli beslenme, kişinin sağlıklı bir hayat sürmesi için gereken besinleri belirli miktarlarda ve düzenli olarak alınmasıdır. Dengeli beslenme aynı zamanda büyüme, gelişme, verimli ve sağlıklı olarak uzun süre yaşamak için gerekli olan enerjinin, çeşitli besin kaynaklarından yeterli, dengeli ve düzenli beslenme şeklinde alınmasıdır.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12