Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

zihin-nedir-cocuklarda-zihin-egitimi-mumkun-mu--1.jpg

Zihin eğitimi bilginin öğrenilmesi, geçmişte öğrenilenler ile bağlantı kurulması,ilişkilendirilmesi, yorumlanması, değerlendirilmesi ve beyinde saklama gücü eğitimidir. Çocuğun düşünmesi, muhakeme ve değerlendirme yapabilmesi, olası sonuçlar hakkında çıkarımda bulunmasını sağlayabilmek için ‘Zihin Eğitimi’ gereklidir. Çocuklarda zihnin eğitilmesi mümkündür. Zihin eğitimi ile çocuk gerek sosyal hayatta gerek akademik olarak başarılı olmaktadır.

cocugunuzun-uyku-ihtiyaci-oldugunu-nasil-anlarsiniz-uyku-icin-5-kritik-oneri-1.jpg

Eğitim ve akademik başarı ile ilgili yapılan çalışmalarda uykunun zihinsel faaliyetler üzerinde , öğrenmeye ve öğrenmenin kalıcı hale gelmesinde, öğrenilen bilginin kodlanmasında oldukça yüksek etkisi olduğu görülmektedir.

coklu-zeka-kurami-nedir-zeka-cesitleri-nelerdir--1.jpg

Harward üniversitesi öğretim üyesi olan Howard Gardner tarafından 1983 yılında geliştirilen bir eğitim modeli olan Çoklu Zeka Kuramı’ nda zeka, çeşitli ve özel boyutlardan oluşmaktadır. Zekayı oluşturan bilişsel yetenekler geliş bir yelpazeden oluşmaktadır ve her bir bilişsel yetenek arasında çok az bir korelasyon bulunmaktadır.

ogrencilerin-siklikla-yasadigi-sinav-kaygisi-nasil-yenilir--1.jpg

Sınav kaygısını yenmede birçok fiziksel ve anlayış anlamında düzenleme bulunmaktadır. Sınav kaygısının azaltılmasında ilk olarak öğrencinin, fiziksel anlamda hayatını düzene koyarak şekillendirmesi ve hayatını düzenlemesi gerekir.

olumlu-duygular-nelerdir-olumlu-duygulara-nasil-sahip-olabiliriz--1.jpg

Olumlu duygular, mutlu olmak, neşeli olmak, takdir edildiğini hissetmek, huzur , kendini güvende hissetmek, gurur duymak, rahatlamak, coşkulu olmak gibi duygulardan oluşmaktadır. Pozitif duygulara sahip olmak için...

cocuklardan-uzak-tutulmasi-gereken-yiyecekler-nelerdir--1.png

Televizyonda, internette, sokakta afişler ya da reklamlarda zararlı yiyecekleri gören çocuklar hayatı tanıma isteği ile farklı ürünlerin tadına bakmak isteyebiliyorlar. Ebeveyn olarak her ne kadar tüm bu ürünlerin zararlı olduğunu bilsek de çocuklarımızı bunları yeme konusunda engelleyemiyoruz. Ürünlerin içeriğinde bulunan yüksek oranlı tuz, yağ, şeker, un ve baharatlar alışkanlığa sebep oluyor.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12