Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

sinav-kaygisinin-nedenleri-nelerdir--1.jpg

Sınav kaygısında öğrenci kaynaklı nedenler ve öğrencinin çevresi kaynaklı nedenler bulunmaktadır. Öğrencinin kendisi ile ilgili nedenler genellikle öğrencinin kişisel özellikleri ile ilgilidir. Öğrencinin kendi kişisel yeteneklerinin üzerinde beklenti içinde bulunması ve kaygılı kişilik özellikleri özellikle mükemmeliyetçi kişilik yapısına sahip öğrencilerde daha fazla görülmektedir.

zeka-gelisimini-saglayan-ve-destekleyen-6-temel-yapi-tasi-1.jpg

Beslenmenin ve kaliteli yiyeceklerin insan beyni ve zeka üzerindeki olumlu etkileri üzerine araştırma yapan bilim adamları, zekaya ve hafızaya iyi gelen belli başlı yiyecekleri açıkladılar. Çocuklarda zeka gelişiminde kilit rolde bulunan, beyin fonksiyonlarını arttıran ve zeka gelişimini sağlayan 6 temel yapı taşı bulunmaktadır.

cocuklarda-zeka-gelisimini-artiran-10-mucizevi-yiyecek-1.jpg

Uzmanlara göre çocuklarda beyin gelişimi 6 yaşına kadar büyük oranda tamamlanıyor. Sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenmek ise zekayı ve hafıza gelişimini doğrudan etkiliyor. Beynin zindeliğini koruyabilmek, karar verme ve muhakeme yeteneğinin gelişmesini sağlayan besinler, çocukların gelişiminde önem arz ediyor.

ideal-beslenme-cantasinda-neler-olmali-1.jpg

Çocukların sağlıklı fiziksel ve mental gelişimleri ile sağlıklı büyüme hızını yakalayabilmeleri için vitamin, protein, iyot, demir ve B12 vitamininden zengin besinler tercih edilmelidir. Ev ortamında sağlıklı beslenme alışkanlıklarının çocuklara kazandırılması ile beraber okul çağında da aynı alışkanlıkların büyük ölçüde devam ettiği görülüyor.

cevresel-faktorlerin-zeka-gelisiminde-yeri-nedir--1.png

Beyin Glia adı verilen destek hücreleri ve nöron adı verilen sinir hücrelerinden oluşmaktadır. Nöronlar elektrokimyasal sinyaller ile bilgi aktarımı yapar ve bu şekilde çalışır. Bir bireyde zeka gelişimi anne karnındayken başlar ve doğumdan sonra gelişmeye devam eder. Annenin gebeliği boyunca, çinko, demir, folik asit, protein , iyot mineralleri, protein ve karbonhidrat alması bebeğin anne karnındayken zeka gelişimini sağlamaktadır.

kariyer-engeli-nedir--1.jpg

Öğrencinin içinde bulunmadığı dış faktörler de öğrencilerin meslek seçimlerinde engel olabilmektedir. Aile beklentileri, arkadaş çevresi ve arkadaş beklentileri, ekonomik sebepler, aile bireylerinin meslekleri, mesleğin toplumdaki değeri ile mesleğin çalışma ve kazanç koşulları o mesleğin seçilmesinde etki etmektedir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12