Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

meslek-seciminde-anne-baba-tutumu-kaca-ayrilir--1.jpg

Meslek seçiminde anne baba tutumu temel olarak 3 ana maddede incelenmektedir. Meslek seçimlerinde çocuk üzerinde etkileri görülen anne baba tutumlarına ayrıntılı olarak bakmak gerekirse...

meslek-seciminde-ailenin-rolu-1.jpg

Aile hayatı çocukların kişilik gelişimleri, sosyal hayatlarını ve okul başarısını nasıl etkiliyor aynı şekilde çocukların meslek seçimlerinde de aynı şekilde etkilediğini söylemek mümkündür. Meslek seçiminde ailenin rolü ile ailenin sahip olduğu meslekler, çocuğun akademik süreç içindeki yaklaşım biçimleri, çocuğa yapılan telkinler, öne çıkarılan meslekler, ailenin verdiği örnekler, yaşam hikayeleri, iş hayatları, ailenin beklentileri çocuğun meslek seçimi üzerinde etkilidir.

beslenmenin-zeka-gelisimindeki-yeri-ve-onemi-1.jpg

Zekanın gelişimindeki önemli faktörlerden biri de sağlıklı ve kaliteli beslenmektir. Beslenme sadece karnın doyması olarak algılanmamalıdır. Zeka gelişimi ile beslenme arasında önemli bir ilişki mevcuttur. Sinir sistemi gelişiminde özellikle bazı gıdaların önemli rolü olduğu bilinmektedir. Beslenme, bir çocuğun fiziksel gelişiminin yanı sıra zihinsel gelişiminde de son derece önemli bir faktördür.

sinav-kaygisi-nedir-sinav-kaygisinin-etkileri-nelerdir--1.jpg

Sınav kaygısı, ya da başka bir deyişle başarı kaygısı ya da performans kaygısı, sınav sırasında ya da sınavı değerlendirme durumunda yaşanan durumlardır. Bu durumlar, bilişsel, fiziksel, davranışsal ve duyuşsal özellikleri olan , öğrencilerin gerçek performanslarını ortaya koymasına engel olan ve öğrencide gergin bir his oluşmasına neden olan duygu durumudur.

faydalari-saymakla-bitmeyen-satranc-sporunu-oynayabileceginiz-en-iyi-5-site-onerisi-1.jpg

Zihinsel ve sosyal ilişkiler anlamında faydaları saymakla bitmeyen satrancı online olarak, kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz en iyi 5 site önerisi

krallarin-oyunu-olarak-bilinen-satrancin-faydalari-1.jpg

Beynin hem sol lobunu hem de sağ lobunu en fazla çalıştıran oyunlardan biri de ‘Kralların Oyunu’ olarak bilinen satranç. Satranç, kişide, konsantrasyonu yüksek tutan bir strateji oyunu.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12