Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

egitimde-iyi-ornek-nedir--1.jpg

Çocukların öğrenmesine katkı sunan, geliştirildiği öğrenme ortamında çocukların kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlayan, çocukların yeni ve yaratıcı fikirlerini besleyen ve destekleyen yapısıyla, bilgi, beceri ve iyi davranışlar kazandıran çalışmalardır. Çocukların genel olarak ‘iyi olma hali’ ni geliştirme üzerine çalışmalar yapılarak, aynı zamanda eğitim ile ilgili var olan problemlere alternatif çözümler üretilir.

egitimciler-ve-ogretmenler-icin-13-faydali-uygulama-1.jpg

Teknoloji eğitime entegre edildiği zaman ortaya çok daha ilginç, çok daha heyecanlı sonuçlar çıkabiliyor. Öğretmenler konuyu daha anlaşılır hale getirmek, öğrenme ortamını daha akılda kalıcı olmasını sağlamak ve öğrencilerin keyif alarak öğrenebilmeleri için eğitime yardımcı uygulamaları çok daha fazla kullanıyorlar.

satranc-nedir--1.jpg

Satranç fiziksel kuvvet gerektiren ya da şans oyunlarından farklı olarak zihinsel becerilerdeki kıvraklık ile diğer dallardan belirgin olarak ayrılır. Asıl olarak satranç sadece bir zeka oyunu değildir. Aynı zamanda yapısı ve oynanışı bakımından matematiksel bir orantı içindedir.

egitimde-iyi-ornekler-–-yenilikci-ogrenme-ortami--matematik-oyun-parki-1.jpg

2013 yılında Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda Matematik Oyun Parkı isimli bir çalışma ile sunum yapıyor. Bu sunum ile Eğitimde Yenilikçiler Ödülünü de alan genç öğretmen, yaptığı çalışmalarla hem öğrencilerini beslemeye devam ediyor hem de üç farklı şehirde yaptığı yerel çalıştaylar sayesinde, öğretmenlerde matematik alanında yaptığı çalışmaların ve düşünce çeşitliliğinin oluşmasına yardımcı oluyor.

iyi-ornekler-–-made-to-play-hareket-okulda-1.jpg

Eğitim sistemimizin içinde yer alan ‘İyi Örnekler’, Milli Eğitim Bakanlığı ile farklı alanlardaki sektörler, dernekler, vakıflar, üniversitelerin destekleri ve saha çalışmaları ile günden güne gelişiyor, gerek öğretmen ve eğitimcilere gerekse öğrencilere ilhan kaynağı olmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Nike ve BoMoVu Derneği ’nin işbirliği ve saha desteği ile yürütülen Made to Play, Hareket Okulda Projesi, günlük hayatlarında harekete, egzersize, spora yeterince önem vermeyen, vakit ayırmayan çocuklar için projelendirildi.

ord-prof-dr-cahit-arf-1910-1997-bilim-insani-matematikci--1.jpg

Matematik çalışmaları ile tüm dünyada tanınan Cahit Arf(1910-1997) ; Cebir çalışmaları, elastisite teorisi, mühendislik matematiği, analiz, geometri, lokal cisimlerde dallanma ve sentetik geometri problemlerinin pergel ve cetvel yardımıyla da çözülebileceği konularında yaptığı çalışmalarla tanınan bir dahidir.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12