Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

egitimde-iyi-ornekler-projelerinin-temel-amaclari-nelerdir--1.jpg

Eğitimde İyi Örnek, çocukların öğrenmesine, eğitim ve öğretimine, geliştirildiği ortamda öğrencinin kişisel ya da akademik gelişimine katkı sağlayan, bilgi, beceri ve davranış kazandıran çalışmalar bütünüdür.

ray-kurzweil-1948-…-bilim-insani-mucit-yazar-futurist--1.jpg

Dünyanın öndegelen fütürist, mucit ve düşünürlerinden biri olan Ray Kurzweil, yirmi yıldan beri ortaya koyduğu ve sonuçları doğru çıkan tahminlerde bulunan bilim insanıdır.

edsger-wybe-dijkstra-matematikci-bilgisayar-bilimci--1930-2002--1.jpg

Matematikçi ve Bilgisayar Bilimci olan Edsger Wybe Dijkstra 1930-2002 yılları arasında yaşamıştır. yaşamı boyunca bilgisayar biliminin multidisipliner bir bilim dalına dönüşmesinde en fazla katkı sağlayan kişi olma özelliğindeki Dijkstra, ALGOL isimli yüksek düzey programlama dilini, oluşturduğu ekibi ile birlikte geliştirmiştir. Genel anlamda programlama dillerine katkı sunan ilk bilim insanları arasındadır. Programa dillerinin yapısı, tanımı ve uygulamalarındaki çalışmaları ile tanınır.

egitimde-iyi-ornekler-sergileri-1.jpg

Eğitim ve öğretim etkinlik ve projeleri kapsamında her yıl düzenlenen sergiler, resmi olan okullarda yürütülen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan iyi örnekleri paylaşarak, özgün olan çalışmaları ve projeleri belirleyerek ön plana çıkartılmasını ve diğer okullardaki öğretmenlerin de örnek alınmasını sağlamaktadır.Bu sergilerde, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, kendilerine bağlı olan okulların iyi örneklerini paylaşmak, bu örneklerden haberdar olmak ve öne çıkarmak için yapılan çalışmaların düzenlenmesini kapsamaktadır.

egitimde-iyi-ornekler-konferansi-nedir--1.jpg

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, Sabancı Üniversitesi, Sabancı Vakfı ve Eğitim Reformu Girişimi(ERG) işbirliği çerçevesinde yapılan ve yenilikçi eğitim anlayışlarının projelendirdiği en büyük eğitim platformudur. Yenilikçi fikirlerin paylaşıldığı, projelendirdiği ve iyi örnekler ile donatılan platforma her ilden yüzlerce eğitimci katılıyor. Araştıran, çözüm üreten, yenilikçi, küresel değerlere saygılı, her alanda nitelikli öğrencilerin yetiştirilmesini hedef alan yüzlerce öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen tasarım ve projeler ile yeni ufuklar ve yeni fikirler oluşturma konusunda diğer öğretmen ve eğitimcilere rehber oluyorlar.

adele-goldberg-bilgisayar-bilimci-1945-…--1.jpg

Bilgisayar bilimcisi olan Adele Goldberg, 1970’li yıllarda Smalltalk-80 isimli programlama dilini icat etmiştir. Özellikle Nesne Yönelimli Programlama alanında yaptığı katkılarla tanınmaktadır. Tasarım Örüntüleri olarak bilinen Tasarım Şablonlarını oluşturmuştur.

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12