Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

BİLİŞİM TEKNOLOJİSİNİN YARARLARI NELERDİR?

-bilisim-teknolojisinin-yararlari-nelerdir--1.jpg

İnsanların ihtiyacına göre şekillenen bilgisayar yazılımları, bilişimin amaçlarındandır. Günümüz koşullarında ileri seviyelere gelebilmek bilişim ve teknoloji alanlarındaki gelişmelerle doğru orantılıdır.
 
Bilişim teknolojisi;
 
  • Bilginin hızlı ve pratik bir şekilde işlenmesini sağlar.
  • Bilgi faydalı hizmetlere dönüştürülür ve kolaylık sağlar.
  • Bilgi teknolojileri iş ortamında ürün ve hizmet geliştirme aşamalarında insan odaklı olarak kullanılarak verimlilik yaratır.
  • İş ortamlarında yapılan analizler neticesinde yanlış olan uygulamalar hızlı bir şekilde belirlenir.
  • Bilişim teknolojileri ile bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilmekte ve bilgi kolay bir şekilde  paylaşılabilmektedir. 
Günümüz dünyasında çocuklar teknolojinin tam içerisinde dünyaya gözlerini açmaktadır. Teknolojinin iş ve yaşamın her alanına girdiği günümüzde ve ileriki yıllarda, sadece şu anda var olan teknolojiyi kullanmak yeterli gelmemektedir. Yeni dünyada teknoloji vazgeçilmez bir parçamız olmaya devam edecektir. Yeni nesil öğrenciler ise teknolojiyi takip eden bireylerden öte teknolojiyi üreten bireyler olmaktadır.
 
Kodlama eğitimi ile bireyin problem çözme, sistem tasarımı ve eleştirel düşünme becerilerini, bilişimsel ve hesaplamalı düşünme teknikleri ile birleştirerek 21. yüzyılın becerilerini kazanmaları sağlanır. Kodlama eğitimiyle bireyler fikir üretebilen ve fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilirler ve üretici konuma geçerler. Kodlama eğitimleri ile öğrencilern algoritmik düşünme becerileri geliştirilir. Bilgi ve iletişim teknolojilerini aktif olarak kullanan, fikir üretebilen ve fikirlerini teknolojiyi kullanarak hayata geçirebilen, üretken bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.
 
Teknolojik gelişmelerle beraber akıllı sistemler, insana bağlı olmayan kendi kendine iletişim kuran, kontrol eden ve karar veren robotlar sayesinde, çocuklar akademik eğitimlerini tamamlamadan önce birden fazla teknolojik iterasyon ve yenilik ile tanışmaktadır.
 
Robotik; bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber uzay bilimlerini de içine alan ortak bir çalışma alanıdır ve birden fazla mühendislik disiplinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkar. Robotik mekanizmaların tasarlanması, kontrollerinin gerçekleştirilmesi için elektronik donanımların eklenmesi, dijital ortamda kontrollerinin sağlanması için birçok mühendislik dalının bir arada çalışması gerekmektedir.
 
Sınav Eğitim Kurumlarında Okul öncesi 3 yaş itibariyle  öğrencilerimize Kodlama-Robotik eğitimleri verilir. Bu derste öğrencilerimiz  BT Okuryazarlığı, Programlama, Robotik, Oyun Tasarımı, Animasyon ve 3D tasarım programlarında kurgulama, tasarlama ve üretme becerilerini geliştirirler. Hızla gelişmekte olan bilgi teknolojilerini dijital ortamda iletişim kurabilen, bilgiyi kullanırken eleştirebilen, üretip tüketebilen ve bu davranışları yaparken etik kurallara uyan, hak ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerimizle Kodlama-Robotik temelleri atılır, yetenekleri geliştirilir. Öğrencilerimizin  bilişimsel düşünme, işbirlikçi öğrenme, analitik ve pratik çözümler bulma becerileri geliştirilir.
 
Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimizin  farklı, yaratıcı ve üretmeleri yeteneklerini keşfetmiş ve geliştirmiş bir birey olmalarını hedeflemekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji Anaokulu ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

02.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12