Franchise Başvuru

Öz Değerler 2. Ödülü Sınav Kartalları’nın!

-oz-degerler-2-odulu-sinav-kartallari-nin--1.png

First Lego League Challenge / Bilim Kahramanları Buluşuyor 17. Sezon RePLAY Türkiye Turnuvasında "ÖZ DEĞERLER 2.ÖDÜLÜ "nü Sınav Koleji Ortaokul Öğrencilerimiz aldı.

First Lego League Challenge / Bilim Kahramanları Buluşuyor 17. Sezon RePLAY Türkiye Turnuvasında Öz Değerler Ödülünü alan öğrencilerimizi Ortaokul Koordinatörümüz Nazlı Yılmaz ve öğretmenleri tebrik etti. Turnuva ile ilgili deneyimleri hakkında konuştuktan sonra kendilerine hediyelerini takdim ettiler.

FIRST LEGO LEAGUE  Yarışması
 
FIRST LEGO League Dean Kamen’in sözleriyle “bilim ve teknolojinin kutlandığı, çocukların bilim ve teknoloji kahramanları olmayı hayal ettiği bir dünya için” 9–16 yaş arası gençlere bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların birlikte çözüm üretim becerilerini geliştirmek amacıyla FIRST Vakfı ve LEGO firmasının ortak çalışmasında doğmuş, kâr amacı gütmeyen ve Türkiye’de  Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülen destekçi ve gönüllülerin katkılarıyla, kamu yararı için gerçekleştirilir.
 
FIRST LEGO League, ilk olarak 1998 yılında ABD’de bir pilot uygulama olarak ortaya çıkmıştır. Her yıl Eylül ayında tema ve görevler açıklanır. Çocuklar LEGO MINDSTORMS teknolojisini kullanarak tasarladıkları ve programladıkları otonom robotlarla belli mekanik görevleri çözer ve temayla ilgili araştırma yaparak proje geliştirirler. Uzun süren çalışmalar sonrasında takımlar için spor müsabakalarına benzeyen, festival havasında gerçekleştirilen turnuvalara katılırlar. 

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi akademik olarak en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında öncü öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızı arayabilir ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
 

01.01.2019

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12