Franchise Başvuru

10 MADDEDE İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN KOLAY YOLLARI

10-maddede-ingilizce-ogrenmenin-kolay-yollari-1.png


10 MADDEDE İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN KOLAY YOLLARI


İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları Nelerdir?
 
İngilizce dilbilgisi sondan eklemeli dillerle karşılaştırılacak olursa oldukça basittir. Belirli zaman kalıpları ve bu kalıpların nerede nasıl kullanılacağı üzerine fazlaca pratik yapmak kolay ingilizce öğrenmeyi sağlar. Özellikle ingilizce kelime bilgisi üzerinde çalışmak ve telaffuzu öğrenmek kolay ingilizce öğrenmenin başlangıç adımlarıdır.

Kelime bilgisi ve telaffuz her ne kadar zor gibi görünse de yabancı dil öğrenmede İngilizce öğrenmenin kolay yolları da bulunur. İngilizce dilbilgisi Avrupa dillerine göre oldukça basittir. Bu da İngilizceyi dünya genelinde en çok konuşulan ve en kolay öğrenilen yabancı dil yapmaktadır. Kelime bilgisini genişletmek ve telaffuzları öğrenmek ingilizce öğrenmede sizi bu yabancı dile ısındıracak ve sevmenizi sağlayacak özelliklerdir. 
 
Kolay İngilizce öğrenmek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Günlük olarak yapılan aktivitelerin ingilizce nasıl söylendiğini öğrenmek, günlük konuşma kalıpları üzerinde gün içinde olabildiğince fazla pratik yapmak ingilizce öğrenmenin kolay yollarından biridir. 
 
 

10 Maddede İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları Nelerdir?


10 maddede İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları Nelerdir  sorusunun cevabını merak ediyor ve Kolay İngilizce Öğrenmek İstiyorum diyorsanız makalemizin geri kalanını da okumalısınız!

1 - Her gün yaptığınız aktivitelerin listesini hazırlayın


Öncelikle her gün rutin bir şekilde yaptığınız aktiviteleri düşünün ve bir liste hazırlayın. Bu aktiviteleri sırayla İngilizce nasıl söyleneceğini düşünün ve üzerinde ufak çalışmalar yapın.
 


 

2 - Cep telefonunuzun dilini ingilizceye ayarlayın


Cep telefonunuzun dil seçeneğini ingilizce olarak ayarlamak sizin belirli kelimeleri daha kolay öğrenmenizi sağlar.
 

3 - Yabancı dizileri ve filmleri ingilizce izleyin


Yabancı dizileri ve filmleri ingilizce olarak izlemek ingilizcede kalıpların nasıl kullanıldığı konusunda size yardımcı olacaktır. Önceden türkçe olarak izlediğiniz dizileri ingilizce olarak izlemek size bu anlamda yardımcı olacaktır. Televizyonunuzda altyazı seçeneği varsa türkçe altyazı seçeneğini işaretleyerek iki dilde eş zamanlı olarak sevdiğiniz dizi ve filmleri izleyebilir ve kolay ingilizce öğrenebilirsiniz. 


 

4 - İngilizce müzik ve podcast dinleyin


İngilizce müzik dinleyerek ingilizce söylemek istediğiniz kalıpları daha rahat öğrenebilirsiniz. İngilizce podcast dinlemek ise sizin ingilizcede kelimelere aşina olmanızı, ingilizceyi merak etmenizi ve ingilizce öğrenme konusunda daha çok  heveslenmenizi sağlayacaktır.
 


 

5 - İngilizce yemek kitaplarında yemek tariflerine bakın


Yemek yapmaktan ve yemek tariflerini okumaktan hoşlanan biriyseniz ingilizce yemek tarifleri kitapları sizin kolay ingilizce öğrenmenize yardımcı olacaktır. İngilizce yemek tarifleri kitaplarındaki yiyecek içecek isimleri ile bir yemeğin yapım aşamasındaki kullandığınız materyaller ve yemek yapma teknikleri kolay ingilizce öğrenmenizi sağlayacaktır. 
 

6 - İngilizce magazin dergisi okuyun


Kolay ingilizce öğrenmenin bir başka yolu da ingilizce magazin dergisi okumaktır. İngilizce magazin dergisi okumaya çalışarak günlük konuşma dilinde yazılan içerikleri ve bültenlerini hem okumaktan keyif alırsınız hem de kolay ingilizce öğrenmeye adım atabilirsiniz. Unutmayın, ingilizceyi öğrenmeyi merak etmek,  öğrenmenin ilk adımıdır.


 

7 - İngilizce seviyenize uygun kitaplar okuyun


İngilizceye yeni başlıyorsunuz ya da ara ara öğrendiniz ve öğrenmeyi bırakıp ingilizce öğrenmeye ara verdiniz…

İşte burada ingilizce seviyenize uygun kitaplar okumanız ve zamanla öğrenmeniz ya da unuttuğunuz ingilizce kelimeleri ve kalıplarını hatırlamanız çok daha kolay olmaktadır. İngilizce seviyenize uygun kitaplar ile kolay ingilizce öğrenmek mümkün.

İleri zamanlarda ise ingilizce gazeteleri okumak, yabancı yazarların makalelerini takip etmek ingilizcenizin gelişmesine de katkı sağlar.
 


 

8 - Google’da ve Youtube’da ilginizi çeken ve İngilizce yayın yapan kanallara abone olun


Google’da ve Youtube’da ilginizi çeken ve İngilizce yayın yapan yapan kanallara üye olarak interneti aracılığı ile kolay ingilizce öğrenebilirsiniz. 
 

9 - Kolay İngilizce öğrenmek için konuşma kulüplerine katılın


Kolay İngilizce öğrenmek için konuşma kulüplerine katılmanız ve konuşma İngilizce konuşma egzersizleri yapmanız kolay ingilizce öğrenmenizi sağlar. Eğer çevrenizde yüzyüze katılacağınız bir ingilizce konuşma kulübü bulunmuyorsa , tüm dünyada ücretsiz  online olarak yapılan konuşma kulüplerine katılabilirsiniz. Bu kulüplerde her seviyeden ingilizce bilen kişiler olmaktadır. Onlarla online ingilizce konuşma egzersizleri yapmanız kolay ingilizce öğrenmeniz için bulunmaz bir fırsattır.

 

10 - Kolay İngilizce öğrenmek için güvenilir ingilizce çeviri sitelerine bakabilirsiniz


Kolay ingilizce öğrenmenin bir başka yolu da çeviri sitelerinden yararlanmaktır. Ancak önceden araştırarak güvenilir bir çeviri sitesi bulmanız ingilizceyi doğru bir şekilde öğrenmeniz bakımından önemlidir. 
 
Tüm bu adımları uygulayarak ve herşeyden önce İngilizceyi öğrenmek için zaman ayırarak kolay ingilizce öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Hayatınızın her alanına İngilizceyi yerleştirerek kolay ingilizce öğrenebilirsiniz.
 

 

10 MADDEDE İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN KOLAY YOLLARI

 

28.09.2023

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12