Franchise Başvuru

2022'NİN İLK KANGURU DENEMESİ

2022-nin-ilk-kanguru-denemesi--1.png

2022'NİN İLK KANGURU DENEMESİ

15-20 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek olan ülke geneli İlk Kanguru Denemesi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Kanguru Denemesine katılım bireysel ya da okul olarak yapılabilecek.Yarışma kayıtları,  www.kanguru-tr.com İnternet sitesindeki kayıt panelinden yapılacak. Kayıt yapan öğrencilere deneme ile ilgili giriş bilgileri sınavdan 3 gün önce SMS ile iletilecek. Deneme Giriş linki öğrencinin paneline eklenecek. 
 
Orijinal içerik ve yaratıcı sorulara sahip Kanguru soruları 15-20 Şubat 2022’de ülke geneli yapılacak olan İlk Kanguru Denemesinde!
 
Yarışma kayıtları için: kanguru-tr.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Kanguru Matematik Yarışması Nedir?
 
1991 yılından bu yana Fransa merkezli "Association Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 90’a yakın ülkede yedi milyondan fazla öğrencinin katılımı ile uygulanıyor.
 
Association Kangourou Sans Frontieres Derneğinin kurucu ve yöneticileri ise Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden matematikçilerden ve akademisyenlerden  oluşuyor.
 
Kanguru Matematik Yarışmasının Özelliği Nedir?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması yaratıcı sorulara ve orjinal soru tarzlarına sahip bir yarışma olma özelliğindedir.
 
Kanguru Matematik Yarışmasının Hedefi Nedir?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe ilgisini artırmak ve öğrencilerin matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
Kanguru Matematik Yarışması Kimler Bulunuyor?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçiler bulunuyor.  
 
Kanguru Matematik Yarışması Ülkelerde Nasıl Organize Ediliyor?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması ülkelerde Matematik dernekleri, üniversiteler, akademisyenler ve ülkenin Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize ediliyor.
 
Türkiye'de Kanguru Matematik Yarışması Kimler Tarafından Organize Ediliyor?
 
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması Türkiye’de 7 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla farklı üniversitelerden ve okullardan  öğretmen ve akademisyen tarafından organize ediliyor.
 
SINAV TAKVİMİ:
Online Kanguru Hazırlık Denemesi (tüm katılımcılara ücretsiz): 15-20 Şubat 2022
Sınav Tarihi : 19 Mart 2022
Sonuçların Duyurulması: 16 Nisan 2022
Final sınavı: 21 Mayıs 2022
Ödül töreni: 11 Haziran 2022
 

11.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12