Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

ADELE GOLDBERG

adele-goldberg-bilgisayar-bilimci-1945-…--1.jpg

Bilgisayar bilimcisi olan Adele Goldberg, 1970’li yıllarda Smalltalk-80 isimli programlama dilini icat etmiştir. Özellikle Nesne Yönelimli Programlama alanında yaptığı katkılarla tanınmaktadır. Tasarım Örüntüleri olarak bilinen Tasarım Şablonlarını oluşturmuştur.
 
Tasarım Örüntüleri, yazılım  nesnelerinin nasıl oluşturulacağı ve nasıl yazılacağı hakkında çeşitli öneriler sunar. Yazılımın içinde barındırdığı nesnelerin nasıl yaratıldığından çok yazılımın işleyişi, değişiklikler karşısında herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Yazılım sistemlerinde sabit davranışlara dayalı tasarımlar, temel ve basit davranış şekillerinin tanımlanması üzerine kurulu tasarımlardan çok daha esnek bir yapıda bulunmaktadır. Başka bir deyişle nesnelere davranışlar bileşim olarak eklenebilir. Bu şekilde davranışlara bağlı olarak yazılımın değişmesi ve gelişmesi sağlanır. 
 
Goldberg’in 1977 yılında yazdığı ‘Personal Dynamic Media’adlı makalede insanların gelecekte bilgi paylaşımında bulunmak için dizüstü bilgisayarları kullanacakları hakkında öngörüde bulunmuştur. 
 
1999 yılında internet hizmet sağlayıcısı olan Neometron Inc.’in kuruluşunda yer almıştır.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

01.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12