LGS/YKS Tam İsabet

Bursluluk Sonuç

Franchise Başvuru

ANAOKULU VE İLKÖĞRETİM KADEMELERİNDE STEM ÇALIŞMALARINI UYGULAYABİLMEK İÇİN 5 YÖNTEM

anaokulu-ve-ilkogretim-kademelerinde-stem-calismalarini-uygulayabilmek-icin-5-yontem-1.jpg

STEM becerilerini öğretmeye başlamak bir çocuk için hiçbir zaman geç değildir. Eğitim programının içine eklenebilecek matematik ve fen etkinlikleri ile öğrencilere, onların geri kalan hayatlarında yardımcı olacak  temel kavramlar öğretilebilir. Anaokul ve ilköğretim öğrencilerini okulda, gündelik hayatta ve gelecekteki kariyerlerinde ömür boyu başarılı olmalarını sağlamak amacıyla kullanılan STEM etkinliklerinde 5 farklı yöntem uygulanabilir. 
 
1 - Anaokulu ve ilköğretimde fen ve matematik dersleri başlangıç olarak veriliyor. Ancak teknoloji ve mühendislik dersleri genellikle göz ardı ediliyor. Okullarda kurulacak robotik kodlama atölye çalışmaları ve robotik kodlama kulübü ile içinde teknoloji ve mühendislik uygulamalarının bulunduğu STEM çalışmalarına ilk adım atılır.

2 - Okullarda genel Bilim Fuarı’ na ya da yıl sonu etkinlik çalışmalarına kadar beklemek yerine sınıf bazında bilim fuarı düzenlenebilir. Böylece öğrenciler kendi bilimsel görüşlerini ve deneylerini zaman kaybetmeden sunma fırsatı yakalarlar.

3 - Çocukların duyusal hissiyatını geliştirmek için kullanılan birbirine karıştırılmış seramik çamuru ile bir şeyler  yapmanın bir STEM etkinliği olabileceğini biliyor musunuz? Çocukların en sevdiği aktivitelerden biri olan çamur ile temel kimya dersini sınıfta kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

4 - Dijital okuryazarlık bir öğrencinin kariyeri için sahip olacağı en önemli becerilerden bir tanesidir. Klavye kullanımı, erken kodlama becerilerini öğreten bilgisayar oyunları ile dijital anlamda okur yazarlık çalışmaları yapılabilir. 

5 - Sanal ortamda gerçekleştirilen okul ya da  müze gezileri ile  teknoloji ve bilime merak uyandırabilir ve bunu STEM dersi ile birleştirebilirsiniz.

Sınav Koleji olarak okul öncesi dönemden başlayarak çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Sınav Koleji Anaokulu ve İlkokulu hakkında detaylı bilgi almak ve size en yakın Sınav Koleji Anaokulu ve İlkokulunu öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz veya SINAV KOLEJİ adresinden ulaşabilirsiniz.
 

14.01.2022

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12