Franchise Başvuru

BİLGİSAYAR BİLİMLERİNİ ÖĞREN, DÜNYAYI DEĞİŞTİR

bilgisayar-bilimlerini-ogren-dunyayi-degistir-1.png

Bilgisayar Bilimleri Haftası Amiral Grace Murray Hopper’ın doğum gününe hitaben kutlanılmaktadır. İyi ki doğdun Amiral Grace Murray

​Hour of Code Kampanyası, her yıl Aralık ayının ilk haftası olan ‘Bilgisayar Bilimleri Haftasında’,  tüm dünyada eş zamanlı olarak uygulanır. 7'den 70’e herkesin Bilgisayar Bilimleri Haftası süresince 1 saat boyunca bilmedikleri bir program üzerinde kod yazması ve herkesin  bilgisayar dünyasına merhaba demeleri adına code.org  tarafından  Hour of Code  etkinliği düzenlenir.

Hour of Code Kampanyası her sene olduğu gibi bu sene de “Bilgisayar Bilimleri Haftasında”, Aralık aynın ilk haftası tüm dünyada eş zamanlı olarak uygulandı. “Harvard Mark I” bilgisayarının ilk programcısı ve bilgisayar programlama dilleri için ilk derleyiciyi (compiler) geliştiren ve “Debugging” diye bilinen programı hatalardan temizleme kavramının da ilk kullanıcılarından olan bilim kadını Amiral Grace Murray Hopper, aynı zamanda ilk modern programlama dillerinden olan COBOL’un da geliştiricilerindendir.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı telefon numaramızı arayabilirsiniz ya da https://sinav.com.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

01.01.2019

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12