Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

BİLİŞİM HAFTASI 2021 NE ZAMAN? BİLİŞİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ NELERDİR?

bilisim-haftasi-2021-ne-zaman-bilisim-haftasi-etkinlikleri-nelerdir--1.png

Bilişim Haftası ne zaman kutlanır? Her yıl belirli tarihlerde kutlanan Bilişim Haftası Etkinlikleri bu yıl hangi tarihler arasında? Bilişim Haftası etkinlikleri nelerdir?

Bilişim Haftası ne zaman kutlanır? Her yıl belirli tarihlerde kutlanan Bilişim Haftası Etkinlikleri bu yıl hangi tarihler arasında? Bilişim Haftası etkinlikleri nelerdir? Bu soruların cevapları haberimizin detaylarında;

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Bilişim Haftası, ülke genelinde ve okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu yıl 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Bilişim Haftası etkinliklerinde öğretmenler rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projeler çeşitli fuarlara sergilenmektedir. 

Bilişim Haftası

İnsanların ekonomik alanda, toplumsal iletişimde ve teknik alanda kullandığı bilginin, akla uygun bir biçimde ve  düzenli bir şekilde bilgisayar başta olmak üzere benzeri elektronik aygıtlarla işlenmesi bilimine Bilişim adı verilmektedir. Bilişim, bilgilerin bir bakıma yeniden şekillendirilmesi anlamına gelmektedir.

Bilişim teknolojileri artık hayatımızın hemen her alanında kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı olsun, internet üzerinden alışveriş olsun ya da atm makinelerini kullanırken bile bilişim teknolojilerini kullanmaktayız. 

Ülkeler bilişimin gücünü fark ettiklerinden beri bilişim alanına çok daha fazla zaman ve para ayrılmaktadırlar. Bilişim alanında dünya genelinde  ve ülkemizde büyük çaplı yatırımlar yapılmaktadır. Ülkeler arasındaki güç dengeleri ve bilişimin gücü teknoloji alanında da kendisini göstermektedir. 
Bilişim teknolojilerini kullanan ülkeler ve toplumlar ilerlemeye yatkın ve gelişime açıktırlar. Bu özellikleri ile bilişimden geri kalmış ülkeler arasında ciddi bir uçurum olduğu söylenebilir. 

Bilişim Haftasında Neler Yapılır?

Bu yıl 1-7 Mayıs 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan Bilişim Haftasında öğrencilere bilişimin hayatımızdaki önemi ve gerekliliği konularında çeşitli bilgiler verilecek. Okullarda sınıflar ve okullar arasında  yapılacak etkinlikler, projeler, sunumlar, konuşmalar ile bilişimin önemi vurgulanacak. Online olarak düzenlenecek olan fuar etkinliklerine de okul bazında katılım sağlanacak.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekte ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktayız. Alanında profesyonel  öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 

01.12.2020

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12