Franchise Başvuru

CCG (Create Code Game) YARIŞMASI - LİFE İN SPACE

ccg-create-code-game-yarismasi-birincisi---merkez-sinav-koleji-1.jpeg

CCG (Create Code Game) YARIŞMASI - LİFE İN SPACE

Bu yıl ilkini düzenlemiş olduğumuz, 228 öğrencimiz 78 dijital oyun ile katıldığı, kartallarımızın zekasını teknolojiyle birleştirdiği Türkiye Sınav Kolejleri ilkokul 3. ve 4. Sınıf Create Code Game(CCG) Yarışması ödülleri Merkez Sınav Kolejinde düzenlenen programda sahiplerini buldu. 

İlk kez 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı içinde Türkiye Geneli Sınav Koleji  3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen  1.‘CCG (Create Code Game)’ Yarışması ile  Scratch programı üzerinden “Life in Space” konulu oyunu geliştirmeleri istendi.

Create Code Game(CCG) yarışmasında  Türkiye birincisi Merkez Sınav Koleji, Türkiye ikincisi Öveçler Sınav Koleji , Türkiye üçüncüsü Konya Sınav Koleji oldu.

Son yıllarda erken yaşta çocukların, kendi oyunlarını tasarlayabilecekleri, görsel blok temelli, kodlama alt yapısı içeren birçok oyun tasarım araçları geliştirilmiştir. Bu araçlarda oyun geliştiren öğrenciler zorlanmadan ve farkında olmadan programlama becerilerini elde ederler.

Create Code Game(CCG) Yarışmasında öğrenciler yaparak ve yaşayarak kendi oluşturdukları problemlere kendileri çözüm üretme becerisini kazanırlar. Oyun tasarlama süreci, tasarım odaklı düşünme becerisini temel almaktadır. Tasarım odaklı düşünme becerisi öğrencide empati kurma, tanımlama, prototipleşme, test etme süreçlerini geliştirmektedir.

Sınav Koleji  olarak öğrencilerimizi akademik ve mental bakımdan en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında öncü öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızı arayabilir ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 
 

05.09.2018

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12