LGS/YKS Tam İsabet

Ön Kayıt

Franchise Başvuru

ÇOCUKLARIN KEYİF ALARAK ÖĞRENEBİLECEĞİ EN İYİ KODLAMA SİTELERİ

cocuklarin-keyif-alarak-ogrenebilecegi-en-iyi-kodlama-siteleri-1.jpg

Çocukların keyif alarak öğrenebileceği kodlama oyunları olan birden fazla site  bulunuyor. Kodlama oyunları ile kodlama eğitimini çocuklarınız çok daha kolay bir şekilde ve  sıkılmadan kodlama öğrenebilir. 

Çocuklarınızın ev ortamında hem keyifli zaman geçirmesini hem de zeka geliştirici kodlama oyunları ile çalışmalar yapmasını istiyorsanız size dört tane kodlama sitesi önerimiz olacak. 

İşte çocukların eğlenerek kodlama oyunları ile kodlama öğrenebileceği 4 site;

www.code.org : Hem çocukların, hem ebeveynler, hem de eğitmenlerin yararlanabileceği bu sitede basitten karmaşığa doğru giden kodlama oyunları ile artık kodlama öğrenmek çok eğlenceli. Kodlama eğitimi içeriğindeki videolar ve projeler ile geniş bir kaynak sitesi olma özelliğinde.

www.tinkercad.com : Tasarım projeleri yapan her yaştan kişinin severek kullandığı vazgeçilmez bir kaynak olan tinkercad.com, mekansal yapılar ile bu yapılar arasındaki ilişkileri tanımlama, tasarımı analiz etme ve değerlendirme ile 3D modellemelerin 2D parçalardan nasıl oluşabileceğini gösteren kodlama programları içeriğine sahip bir site. Mühendislere özgü bir bakış açısı ile dijital bir prototipin fiziksel ölçekli bir modelini oluşturmak da mümkün olabiliyor.

www.scratch.mit.edu : En iyi kodlama eğitimi kodlama eğitimi sitelerinden biri olan ve kodlama oyunlarının bulunduğu scratch.mit.edu ile çocuklar rahat bir şekilde kodlama öğrenebiliyorlar. Hazırladıkları kodlama programını arkadaşları ile paylaşabiliyorlar.

http://blockly.eba.gov.tr/tr/index.html : EBA tarafından onaylanan Blocky, çocuklara özellikle blok kodlamayı öğreten ve kodlama eğitimi veren bir kodlama oyunları sitesi olma özelliğinde.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi alanında profesyonel ve nitelikli kodlama eğitimi veren öğretmenlerimizle beraber yetiştiriyoruz. 
 
Size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da SINAV KOLEJİ resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 

26.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12