Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Franchise Başvuru

DENGELİ BESLENME NEDİR?

dengeli-beslenme-nedir--1.png

Dengeli beslenme, kişinin sağlıklı bir hayat sürmesi için gereken besinleri belirli miktarlarda ve düzenli olarak alınmasıdır. Dengeli beslenme aynı zamanda büyüme, gelişme, verimli ve sağlıklı olarak uzun süre yaşamak için gerekli olan enerjinin, çeşitli besin kaynaklarından yeterli, dengeli ve düzenli beslenme şeklinde alınmasıdır.
 
Dengeli ve düzenli beslenme, çocukların fiziksel ve bedensel olarak gelişimlerinin yanı sıra zihinsel gelişimleri için de son derece önemlidir. Dengeli ve düzenli  olarak  beslenen çocuklar;
  • Akılda tutma, konsantrasyon, dikkat, algılama, düşünme, uzun süreli bellek gibi zihinsel faaliyetlerinde gelişme sağlarlar  ve bu alanlarda daha güçlü olurlar.

  • Dikkat ve odaklanma gerektiren ders dinleme, ders çalışma, sınavlara hazırlanma ya da ödev yapma gibi konularda dengeli ve düzenli  beslenme, çocukların daha avantajlı konumda olmasını sağlamnaktadır. Dengeli ve düzenli beslenme çocuğun akademik başarısına etki eden önemli bir faktördür.

  • Çocuklar sosyal hayatın içinde enerjik bir yapıda bulunurlar. Çocuklar sarf edecekleri enerjinin büyük bölümünü yedikleri sağlıklı gıdalardan alırlar. Çocuğun enerjik ve sağlıklı olması sosyal hayatın içinde daha etkin bir yapıda olmasını sağlar. Enerjik olan çocukların kendilerine güvenleri daha fazla olmaktadır. Sağlıklı ve enerjik bir çocuk sosyalleşme anlamında daha girişken olurlar. Sosyal anlamda daha girişken  olmak ise çocuğun akranları arasında daha fazla kabul görmesini sağlayabilmektedir. 

Dengeli ve düzenli beslenmede çocukların yaptığı aktiviteye ve harcadığı enerji miktarına göre alması gereken enerjinin göz önünde bulundurulması gerekir. Dengeli ve düzenli beslenme   ile çocukların bedensel, fiziksel, bilişsel, akademik ve  sosyal gelişimleri olumlu yönde artmaktadır.
 
Sınav Koleji Anaokulu, Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak gelişim çağındaki çocuklarımızın sağlıklı ve düzenli beslenmesi gerektiğine inanıyoruz ve öğrencilerimizin beslenmesine ayrı bir önem veriyoruz. Öğrencilerin fiziksel ve bilişsel gelişimleri için yemek yemenin önemini bilen Sınav Koleji Anaokulu, Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları,  profesyonel diyetisyenler tarafından hazırlanan bir beslenme programı uygular. Sağlıklı  ve dengeli beslenme programı,  öğrencilerin fiziksel gereksinimleri ve besinlerin kalori değerleri dikkate alınarak hazırlanır. Yemeklerin pişirilmesinden sunumuna kadar sıkı bir hijyen politikası uygulanır.
 
Büyüme çağındaki bireylerin ana öğünlerini ihmal ederek alternatif bir alan olarak gördükleri kantin anlayışına karşı geliştirilen Sınav Koleji Eğitim Kurumlarında, okul beslenme anlayışını destekleyecek farklı yaş gruplarının ihtiyaç ve önceliklerine göre belirli saatlerde açık tutulan organik kantinler oluşturulmuştur.
 
Sınav Koleji Anaokulu, Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin düzenli ve sağlıklı beslenmeleri gerektiğine inanıyoruz. Size en yakın Sınav Koleji Anaokulu, Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://www.sinav.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.
 

06.10.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12