Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER – YENİLİKÇİ ÖĞRENME ORTAMI; MATEMATİK OYUN PARKI

egitimde-iyi-ornekler-–-yenilikci-ogrenme-ortami--matematik-oyun-parki-1.jpg

2004 yılından bu yana her yıl düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı(İÖK), Eğitim Reformu Girişimi ve Sabancı Vakfı-Sabancı Üniversitesi katkıları ile her yıl  yapılıyor. Ülkemizde her ilden farklı branşlardan katılan öğretmenler yaptıkları çalışmalarla her yıl binlerce öğretmene ilham kaynağı oluyorlar. Her branştan ve istedikleri her konuyu seçme özgürlüğüne sahip öğretmenler, sahip oldukları yaratıcı fikirlerini tasarımlar ve materyaller ile destekleyerek konferansa katılıyorlar. Küresel anlamda dünyadaki ve ülkemizdeki sorunlara bir çözüm arıyorlar. Geliştirdikleri projeler ilden ile, okuldan okula ulaşıyor ve her yıl binlerce öğretmene esin kaynağı oluyorlar.
 
Demografik olarak nüfus yoğunluğunun az görüldüğü, kırsal ve taşra bölgelerinde eğitim üzerinde yenilikçi yaklaşımlar oluşturmak ve oluşturulan yaklaşımın uygulamaya konulması uzun vadeli inanç gerektiriyor.
 
Buna en iyi örnek Tokat’ın Zile ilçesinin Söğütözü köyünde görev yapan bir matematik öğretmeni. Genç öğretmen öğrencilerinin olduğu kadar kendisinin de  bireysel öğrenme isteğini de besleyen ve büyüten bir kişi. Öyle ki akademik anlamda kendini sunum ve konferanslar ile gerçekleştirirken, Eğitim Reformu Girişimi ile tanışıyor. 2013 yılında Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda Matematik Oyun Parkı isimli bir çalışma ile sunum yapıyor. Bu sunum ile Eğitimde Yenilikçiler Ödülünü de alan genç öğretmen, yaptığı çalışmalarla hem öğrencilerini beslemeye devam ediyor hem de üç farklı şehirde yaptığı yerel çalıştaylar sayesinde, öğretmenlerde matematik alanında yaptığı çalışmaların ve düşünce çeşitliliğinin oluşmasına yardımcı oluyor. 
 
Yenilikçi Öğrenme Ortamı – Matematik Oyun Parkı çalışması ile ilköğretim1.sınıftan 4.sınıf dahil olmak üzere matematik dersindeki tüm kazanımların oyunlaştırıldığını belirten öğretmen, oyunlaştırma çalışması ile matematiğin soyut alandan çıkıp somutlaştırıldığının sağlandığını belirtiyor.
 
Matematik Oyun Parkı ile matematik derslerinin okul ortamında ancak hep park ortamının olduğu bir alanda yapıldığını belirten öğretmen, hem öğrenciler hem de öğretmenler için bir hayal olan parkta çalışma ve öğrenme isteğinin bu proje ile gerçekleştiğini belirtiyor. Matematik dersinin sadece kendi sınıfında değil aynı zamanda okuldaki diğer matematik öğretmenleri ve birleştirilmiş eğitim veren diğer branş öğretmenleri tarafından da severek kullanıldığını söylüyor. Matematik Oyun Parkı ile aynı zamanda büyük bir ihtiyacın giderildiğini belirten matematik öğretmeni, matematik konularının somutlaştırılarak etkin bir şekilde öğretilebildiğini de belirtiyor.
 
Matematik öğretmeni, Eğitim Reformu Girişimi ve İyi Örnekler Konferansı sayesinde Öğretmen Ağı ile tanıştığını, bu platformun diğer okul ve öğretmenlere ulaşan mucize bir yapı olduğuna da dikkat çekiyor.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji Anaokulu ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 

29.07.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12