Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER KONFERANSI – 7. KITA PROJESİ

egitimde-iyi-ornekler-konferansi-–-7-kita-projesi-1.jpg

Türkiye’ nin dört bir yanındaki okullarda koşullar ne olursa olsun, öğretmenlerin destek ve yaratıcılıkları ile ortaya çıkmış iyi örnekler bulunuyor. Eğitim Reformu Girişimi ve Sabancı Vakfı-Sabancı Üniversitesi katkıları ile her yıl Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK) yapılıyor. Öğretmenlerin alanlarında yapmış oldukları çalışmalar sergileniyor. Bu çalışmalar gerek küresel anlamda gerek ülkemizi ilgilendiren konuların branş bazında örneklendirilmesi ile yapılıyor. Eğitimde İyi Örnekler Konferansına katılan pek çok öğretmen fikirlerini ve çalışmalarını yaptıkları projeler ya da tasarımlar ile görünür hale getiriyorlar.  
 
Öğretmenler Eğitimde İyi Örnekler Konferansına  ‘7. Kıtaya 7. sınıfların matematik ile yolculuğu’ isimli proje ile katılan öğretmenlerin amacı; Türkiye’nin yüzölçümünün yaklaşık beş katı büyüklüğünde olan ve aynı zamanda ekolojik sistemi de tehdit altına alan 7.Kıta çöp kıta sorununa dikkat çekmek ve bu derecede büyük olan bir dünya problemin dikkat çekerek öğrenciler üzerinde de farkındalık yaratmak.
 
7.Kıta olarak tabir edilen çöplerden oluşan ve Kaliforniyanın batısında pasifik okyanusunun ortasında yer alan Büyük Pasifik Çöp Alanının yüz ölçümünü azaltmak, bu alanın büyümesi durdurulamazsa da  büyümesine engel olmak, öğrencilerin çöplerin ayrıştırılması ve geri dönüşümünün sağlanması amacıyla alışkanlıklarının gözden geçirilmesi ve olumsuz alışkanlıkların değiştirilmesine yönelik farkındalık yaratan çalışmalar yapılmasını teşvik etmek, bu projenin ana hedefi. 
 
Sadece belirli bir alanı değil, tüm dünyayı etkileyen bu problemin çözümü için matematik alanından faydalanıldı. Çöp kıtanın boyutları, oranı, çevreye verdiği zarar üzerindeki tahminleri tablo ve grafiklerden yararlanılarak sayısallaştırıldı. Öğrenciler orantı, yüzde hesaplamaları, sayısal verilerin tablolaştırılması ve grafik haline getirilmesi ve rasyonel sayılarla işlemler konularını pekiştirdiler.
 
Öğretmenler, öğrencilere araştırma, öğrenme, problem çözme ve çözüm oluşturma konularında teşvik edici özelliğe sahip konu ile ilgili logolar, sloganlar ve logolu t-shirtler tasarladılar. Bunun yanı sıra 7.Kıta, Geri Dönüşüm, Karbon Ayak İzi kavramlarına yönelik afiş ve slogan tasarımları da gerçekleştirildi.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji Anaokulu ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

29.07.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12