Ön Kayıt

LGS/YKS Tam İsabet

Velilere Mektup

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER SERGİLERİ

egitimde-iyi-ornekler-sergileri-1.jpg

Eğitim ve öğretim etkinlik ve projeleri kapsamında her yıl düzenlenen sergiler, resmi olan okullarda yürütülen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan iyi örnekleri paylaşarak, özgün olan çalışmaları ve projeleri belirleyerek ön plana çıkartılmasını ve diğer okullardaki öğretmenlerin de örnek alınmasını sağlamaktadır.Bu sergilerde, İl Milli Eğitim Müdürlükleri,  kendilerine bağlı olan okulların iyi örneklerini paylaşmak, bu örneklerden haberdar olmak ve öne çıkarmak için yapılan çalışmaların düzenlenmesini kapsamaktadır.
 
İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından düzenlenen sergilerde dünya ve ülkemiz için yararlı olacağı düşünülen fikir ve projeler üreten öğretmenlerin bir araya gelerek birbirini etkilemesi hedeflenmektedir. Projelerin özgünlüğü, objektifliği, yararlılık oranı, niteliği  ve kalitesi ile öne çıkan projeler kurul kararı ile belirlenmektedir. Bu şekilde sergide sunulan iyi örnekler, eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi, daha nitelikli hale getirilmesi ya da varsa, bir eksikliği giderilmesi ile anlam kazandırıcı nitelikte olmaktadır. 
 
Öğretmenler Tarafından Oluşturulan Projelerin Özellikleri
 
Öğretmen ve eğitimciler tarafından hazırlanan projelerin;
 
1- Uygulanabilir olması,
 
2- Sürdürülebilir olması,
 
3- Yaygınlaştırılabilir olması,
 
4- Projelerin eğitim programlarında bulunan kazanımlarla ilişkilendirilebilir olması, (bu nedenle teknoloji tasarım ya da uygulama projelerinin dikkate alınmaz)
 
5- Başvurusu yapılan iyi örneğin özgün olması
 
6- Eğitim ve öğretim faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan yönünün bulunması
 
7- Başvurusu yapılan iyi örneğin verilerle desteklenmesi gerekmektedir. 
 
Değerlendirme sürecinde adil ve hakkaniyetli olunması ve değerlendirilebilmesi için başvuru metninde, proje dökümanlarında, görsellerde, ek belgelerde, internet paylaşımları da dahil olmak üzere hiçbir iletişim aracında kurum adı ve öğretmen ismi kesinlikle yer almamaktadır. Ön elemede bu tür paylaşımlar olduğu tespit edilirse başvurular değerlendirmeye alınmadan elenmektedir.

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji Anaokulu ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

29.07.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
outside
sinavtv
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12