Ön Kayıt

Kulüp Tercihleri

Franchise Başvuru

ELON REEVE MUSK

elon-reeve-musk-1.jpg

Elon Musk  (Mühendis, Endüstriyel Tasarımcı, Teknoloji Girişimcisi)(1971),12 yaşındayken kendi kendine programlayıp kodlamayı öğrendi. Yazdığı ilk Blaster isimli uzay oyununu 500 dolara sattı ve böylece ilk yazılım satışını gerçekleştirmiş oldu. Pennsylvania Wharton School Üniversitesinde Ekonomi alanında lisans diploması aldıktan sonra yine Pennsylvania Üniversitesi Sanat ve Bilim Okulundan Fizik yan dal diploması aldı. 

Lisans eğitimleri sırasında Nikola Tesla, Bill Gates, Steve Jobs, Thomas Edison ve Walt Disney gibi yenilikçi isimlerden ilham aldı. İnsanlığın geleceğini etkileyecek olan alanlar ve bu alanlardaki sorunlar üzerine düşünmeye başladı. Bu alanlar; temiz enerji, internet ve uzaydı.

Elon Musk, insanlık bilincinin genişletilmesi için uzay keşfi çalışmalarının yapılması gerektiğini savunmaktadır. Çok gezegenli bir hayat olması, olası mikro tehditlere karşı bir önlem niteliğindedir. Musk’a göre mühendislik ürünü olan bir virüs, küresel ısınma, yanlışlıkla oluşturulmuş bir karadelik, tahmin edilemeyen bir asteroid ya da henüz keşfedilmemiş bir teknoloji ile insan ırkı son bulabilir. Bu nedenle Dünya yerine alternatif gezegen bulunmalıdır.

Elon Musk’ ın çalıştığı alanlar ve şirketleri :
  • Havacılık Teknolojisi üreticisi ve uzay taşımacılığı hizmetleri şirketi olan Space X’ in kurucusu, CEO’su, şirketin tasarım ofisleri ve mühendislik ofisi şefliğini yapmaktadır.
  • Elektrikli araç üreticisi Tesla Motors Inc. şirketinin ürün mimarı ve CEO’ su.
  • 2016 yılında tüneller ve test çukurları inşa eden bir şirket olan The Boring Company’ i kurdu.
  • Güneş enerjisi hizmetleri şirketi olan ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük  güneş enerji sistemi sağlayıcısı olan Solar City ‘yi kurdu.
  • İnsan beynini yapay zeka ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla oluşturulan nöroteknoloji firması olan Neurolink’in kurucu ortağıdır. İnsan beyninin yapay zekaya ayak uydurabilmek için insan beynine yerleştirilebilecek cihazların yapımına odaklanmıştır. Bu şekilde yapılan bilgi işlem cihazları ile doğrudan arayüz oluşturmaya izin verebilmektedir. 
  • 2015 yılında OpenAl şirketinin kurucu ortağı ve ilk eş başkanı.
  • 1999 yılında Compaq tarafından kardeşi Kimbal Musk ile beraber 340 milyon dolara bir web yazılım şirketi olan Zip2’yi kurdu. Elon musk daha sonra çevrimiçi bir banka olan X.com’u kurdu.
  • Bu arada Confinity isimli şirket 1999 yılında PayPal’i kurdu ve  2002 yılında PayPal’ı eBay’e 1.5 milyar dolara sattı. Elon Musk X.com isimli bankasını  2000 yılında Confinity şirketi ile birleştirdi. 
  • 2002 yılında roket teknolojisini ilerletmeye yönelik fırlatma araçları geliştiren ve üretimini yapan Space  Exploration Technologies (Space X) şirketini kurdu. Halen bu şirketin CEO (Chief Executive Officer - Genel Müdür)  ve CTO (Chief Technology Officer - Teknolojiden Sorumlu Başkan) pozisyonunda bulunmaktadır. Şirketin ilk uzay aracı Dragon, ilk iki fırlatma roketleri ise Falcon 1 ve Falcon 9’dur.
Forbes Dergisi’nin 2016 yılında yayımladığı ‘Dünya’nın  En Güçlü İnsanları’ listesinde 25. sırada yer almıştır. 2019 yılında Forbes dergisinin yayınladığı ‘Dünyanın En Yenilikçi İnsanları ‘listesinde 1. sırada yer almıştır. 

Sınav Koleji ve Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Alanında profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimizin bulunduğu, size en yakın Sınav Koleji ile Sınav Eğitim Kurumlarını öğrenmek için 0312 285 99 77 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da https://sinav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 
 

01.08.2021

Ön Kayıt Başvuru Formu
bilgiformu
sinavstore
sinavyayin
franchise
sinavk12